Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / ANIMACJE WESELNE DLA DZIECI
Animacje weselne dla dziec I Design Your Wedding

ANIMACJE WESELNE DLA DZIECI

Wiele Par Młodych zapraszając najmłodszych gości na wesele nie zastanawia się, co zrobić by mali uczestnicy poczuli się równie ważni w tym wielkim dniu i pozostawiają je opiece ich rodziców. A to duży błąd! W dzisiejszym wpisie pokażę Wam 10 sprawdzonych sposób na zaangażowanie maluchów, tak by uśmiech nie schodził im z twarzy, a słowa „Mamo! Nudzi mi się!” nigdy nie wypłynęły z ich ust. 

***

Posiadanie dzieci na weselu jest stresujące. Nawet bardzo. Zwłaszcza gdy znudzone same znajdują sobie rozrywki, jak chociażby w postaci biegów przełajowych wokół stołów. Dlatego kluczem do sukcesu, a tym samym bezstresowego wesela, jest zapewnienie najmłodszym gościom dobrej zabawy. Szczęśliwe dzieci, to spokojne dzieci (i kelnerzy 😉 ). Animacje weselne dla dzieci ze spokojem możesz zaplanować sama, jednak ich koordynację lepiej przekaż, nie gościom, a profesjonalistom. Masz dwa wyjścia: albo zatrudniasz animatorów specjalizujących się w animacjach weselnych albo z menadżerem miejsca, w którym odbędzie się wesele, uzgadniasz dodatkową – przeszkoloną (!) – obsługę, która będzie czuwać nad maluchami.


GRY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


Wesela wiosenną i letnią porą mają jedną niezaprzeczalną zaletę: jest ciepło! A to oznacza, że większość aktywności można przenieść na zewnątrz, poza salę weselną, wykorzystując wspaniałą, zieloną przestrzeń, którą (niskim kosztem) można świetnie zaaranżować na mini plac zabaw. Najlepsze rozwiązania to proste rozwiązania dlatego podczas zabaw na świeżym powietrzu nie może zabraknąć gier w klasy, kręgli, Jengi, Twistera, bramek piłkarskich czy badmintona. Dodajcie do tego latawce, skakanki czy hula-hopy i świetną zabawę angażującą dzieci na wiele godzin macie gwarantowaną!

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v1

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v3


A CO JEŚLI ZACZNIE… PADAĆ


Deszcz może się zdarzyć nawet gdy chwilę wcześniej była piękna pogoda, dlatego warto zawczasu przygotować kawałek przestrzeni wewnątrz budynku. Puzzle XXL, a także gry planszowe sprzyjają integracji i zabicia nudy.


DIY


Dzieci uwielbiają tworzyć! Wycinanie, klejenie, składanie, kolorowanie to świetna zabawa, na długo angażująca najmłodszych. Przygotujcie stoliczki i krzesełka, zapewnijcie animatorkę (pamiętajcie, że jeden animator przypada maksymalnie na 10-15 dzieci), która odpowiednio będzie dozować „brudzące materiały”, np. brokat i pomagać młodszym uczestnikom zajęć w chociażby wycinaniu. Na stole nie może zabraknąć wspomnianego brokatu, oczek, piórek, kolorowych tasiemek, bibułek, koralików, sznurków, nożyczek, klejów, kolorowych kartek zwykłych i samoprzylepnych, balonów, a także przygotowanych już, np. zarysów postaci, i innych. Na specjalnie zaaranżowanych stoliczkach nie może zabraknąć ochronnych obrusów, mokrych chusteczek, a także elementów dekoracyjnych – zamiast stawiać jeden duży pojemnik z brokatem, zapewnijcie małe miseczki, które kupicie w IKEA. Dzieciaki będą zachwycone! Mogą tworzyć girlandy, projektować suknię Panny Młodej, tworzyć karty, a nawet i dekorować swoje ciasta – jest to zdecydowanie mój ulubiony element.

Jeśli na weselu będzie mała grupka dzieciaków, np. 10 to świetnym rozwiązaniem jest ich mocne zaangażowanie w daną czynność, jak robienie swojej własnej pizzy (wow!) czy pieczenie i dekorowanie mini tortu weselnego (wow wow!). Każde dziecko otrzymuje swoje stanowisko pracy, na którym ma przygotowane wszystkie składniki i niezbędne przyrządy (miski, trzepaczki, itp.). W trosce o ich bezpieczeństwo, dzieciaki nie posiadają piecyków – jeden, znajduje się przy animatorce. Zrobienie własnej pizzy, upieczenie jej, a potem spróbowanie? Niech mi ktoś powie, że to nie jest frajda!

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v7


STOLIK DLA DZIECI


Idąc tropem amerykańskich wesel proponuję Wam przygotować dzieciom ich własny stolik. Jest to świetna frajda! Pamiętam, jak jako dziecko, na którymś z wesel w swojej rodzinie siedziałam przy takim „dziecięcym stole” było super. Wszyscy razem doskonale się bawiliśmy i żaden dorosły nam nie przeszkadzał 😉 Ważne, by dzieci były w zbliżonym do siebie wieku – te zupełnie malutkie warto pozostawić jednak pod opieką dorosłych. Zapewnij odpowiednią aranżację takiego stolika: przygotuj dla nich specjalne menu, dodaj kilka gier karcianych , np. „Kim jestem?” lub „Integracyjny Piotruś”, a także kredki i kolorowanki.

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v2


EXTRA ZABAWY


Jeśli budżet na to pozwala pomyśl o zatrudnieniu profesjonalnych artystów, takich jak: magików, klaunów czy szczudlarzy. Bardzo fajną opcją są osoby, który zajmują się puszczaniem ogromnych baniek mydlanych, malowaniem buziek lub robieniem zwierzątek z balonów.


POKÓJ FILMOWY


Pokój filmowy, jako strefa chilloutu dla dzieci będzie wprost idealny. Oczywiście, nie mam na myśli puszczania na okrągło bajek – jestem za aktywnością fizyczną niż statycznym przebywaniu w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli mamy piękną pogodę! W harmonogramie uroczystości dla najmłodszych możecie zaznaczyć, że o danej godzinie odbędzie się seans wybranej bajki starego, dobrego Disney’a, np. „Króla Lwa” (P.S. Chłopcy nie będą zachwyceni „Krainą Lodu” 😉 ). Jeśli macie taką możliwość to wygospodarujcie oddzielne pomieszczenie w domu weselnym lub postawcie większy (przewiewny) namiot, w którym znajdować się będzie mnóstwo poduch, rzutnik, a także ekran i odpowiednie nagłośnienie. Przed wejściem do namiotu na stoliku przygotuj popcorn, tak by każde dziecko poczuło się, jak w kinie plenerowym!

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v5


PROFEJSONALIŚCI


Niezależnie od tego czy planujesz zabawy DIY czy nie, dzieci muszą pozostać pod opieką dorosłych. Dlatego zamiast angażować w zabawy rodziców pomyśl o animatorach, którzy będą z dziećmi przez cały czas zabawy. Uwaga! Nie dajcie się wciągnąć w pomoc opiekunek, które nie są odpowiednio przygotowane do takich zadań. Opiekunka maksymalnie zajmie się jednym bardzo wymagającym dzieckiem, podczas gdy reszta będzie bez nadzoru. Nie możecie na to pozwolić, bo jak wszyscy dobrze wiemy nieszczęścia chodzą parami (odpukać oczywiście!). Animatorzy odbywają specjalne szkolenia, są przygotowani na każdą sytuację, potrafią udzielić pierwszej pomocy i przede wszystkim nie przeraża ich widok 30 dzieciaków w różnym wieku. Ekspresowo są w stanie podzielić grupy według wieku i dostosować do nich aktywności, szybko i sprawnie uspokoić marudy, a także zażegnać kryzysy oraz co najważniejsze sprawić, że dzieci będą się świetnie bawić.


PINIATA


Piniaty są świetnym pomysłem angażującym dzieci w każdym wieku, a nawet i dorosłych! Możecie zrobić ją sami, lub poszukać ich w sklepach internetowych – wybór macie ogromny, począwszy od piniat przypominających arbuzy, jednorożce, a nawet tradycyjne osiołki. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych. Jedyne czego jeszcze potrzebujesz to drzew i gałęzi, na której takie piniaty powiesisz ale z tym raczej nie będzie problemu, prawda?

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v8

fot. Think. Make. Share


FOTOBUDKA


Najbardziej uniwersalna atrakcja na każdym weselu i podobnie, jak piniata, angażująca zarówno dzieci, jak i dorosłych. W standardowym wyposażeniu, nie powinno zabraknąć przebrań, czapek, popularnych wąsów na patyku, okularów i innych. Dzieciaki mogą także przygotować swoje własne maski w kąciku plastycznym, które następnie będą mogły wykorzystać w fotobudce.


PREZENTY


Oh i nie mówimy od razu o zabawkach – spokojnie! Skoro dajecie małe prezenciki z podziękowaniami dla dorosłych, to możecie również przygotować małe pakunki dla dzieci, które jednocześnie będą od razu mogły wykorzystać na uroczystości, a będą to m.in. kredki, przekąski, mini puzzle, książeczki do kolorowania i inne drobiazgi. Zajrzyjcie do Tiger’a – tam znajdziecie mnóstwo gadżetów!

Animacje weselne dla dzieci I Design Your Wedding v10

Animacje aweselne dla dzieci I Design Your Wedding v9


***

by N.

Fotografie / źródło: Pinterest