Blog

Design Your Wedding / Papeteria  / Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne
kiedy zamawiać zaproszenia ślubne design your wedding

Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne

Temat długi i szeroki niczym nasza rodzima Wisła! Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne? Na rok, miesiąc, czy kilka dni przed uroczystością? Odpowiedź jest jedna: im szybciej tym lepiej ale.. to zależy.

Od wielkości uroczystości, od gości i tego czy mieszkają poza krajem lub miejscowością, w której odbędzie się ślub, od Waszego spokoju ducha (mimo karteczki RSVP zaproszeni często potwierdzają swoją obecność na ostatnią chwilę) i od szeregu różnych czynników z planowanym porodem Panny Młodej na czele. Do zaproszeń ślubnych powinniście podejść, jak do każdego innego aspektu wesela. Oczywiście, nie staram się na siłę, wmówić Wam, że zaproszenia są ważniejsze od sali weselnej, menu, świetnego fotografa czy zespołu, lecz są równie ważne, gdyż to właśnie one niczym pozycja wpisana w Google Calendar mają za zadanie poinformować o planowanym weselu. Wasz ślub jest ważny, lecz plany gości też, a nikt nie lubi być zapraszany na ostatnią chwilę. That’s the fact.

USTALCIE PLAN DZIAŁANIA

Im później zamówicie zaproszenia, tym mniej będziecie mieli czasu na rozwiezienie ich po rodzinie czy znajomych. Wciąż i wciąż trwa piękna tradycja wręczania zaproszeń gościom osobiście, chyba że goście Ci mieszkają na drugim końcu kraju czy w ogóle poza nim. Pamiętajcie o tym planując swoje wojaże 😉

kiedy zamawiac zaproszenia slubne jesienne listki design your wedding

ZAMÓWCIE PRÓBKI

Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia często omijana przez Pary Młode – im bliżej ślubu, tym więcej zadań. Zamiast nerwowo przeszukiwać strony z papeterią, na szybko wybierać wzór, czy denerwować się czasem oczekiwania lepiej znacznie szybciej zająć się researchem. Na spokojnie wybrać kilka firm, zamówić z każdej z nich próbki, ocenić jakość wykonania i papier – jego grubość oraz to jak, prezentują się na nim kolory. Raz jeszcze zastanowić się nad budżetem, przygotować listę gości i złożyć zamówienie.

ZOBACZCIE NA ŻYWO PAPETERIĘ

Oglądanie próbek to jedno, czytanie poradników to drugie, lecz nic nie zastąpi prawdziwego spotkania. To właśnie na nim możecie rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości, dopasować dodatki, ustalić modyfikacje, poznać różnice w papierach i ustalić wszystkie szczegóły. To niezwykle ważne również dla nas – notujemy Wasze oczekiwania, zadajemy pytania jeśli tego wymaga sytuacja i pokazujemy Wam wszystko, co mamy.

W Design Your Wedding mamy możliwość indywidualnych spotkań z Parami Młodymi w Warszawie. Zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia terminu oraz godziny. Zapewniamy super atmosferę, ciepłe napoje i oczywiście… papeterię 😉

rebus slubny greenery

REALIZACJA

Pierwsze maile z zapytaniem o zaproszenia ślubne dostajemy minimum na rok przed ślubem i ok. 90% z nich realizujemy bliżej uroczystości. Czas oczekiwania zależy od rodzaju projektu, rodzaju papieru, ilości, elementów dodatkowych. Bywa, że termin realizacji znacznie się skraca, ale i wydłuża. Nie ma reguły! Każdy „przypadek” rozpatrujemy indywidualnie, choć staramy się maksymalnie wykorzystać przysługującą nam dobę. W ostatnim czasie otrzymujemy wiele zapytań odnośnie usługi ekspress – we wrześniu została ona na stałe wprowadzona do oferty i obejmuje 150% wartości całego zamówienia. Czy warto? To już należy rozpatrzyć indywidualnie. W ramach usługi ekspress zamówienia zostają zrealizowane nawet w przeciągu 3 dni roboczych (od momentu zaakceptowania plików). Usługa ta, dotyczy tylko zamówień standardowych, bez dodatkowych opcji, takich jak kaligrafia.

kiedy zamawiac zaproszenia slubne geometryczne serce blogoslawienstwo design your wedding

KIEDY ZAMAWIAĆ ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Najlepiej tłumaczyć na przykładach dlatego przygotowałam dla Was grafikę z przykładowym harmonogramem.

kiedy zamawiać zaproszenia ślubne _ design your wedding

PROJEKT GOTOWY

Najprostsza droga do zamówienia. Zamawiacie próbki, wybieracie wzór, ustalacie wszystkie szczegóły, a następnie wypełniacie nasz formularz (uzupełniacie dane, wpisujecie listę gości) i przesyłacie go do nas. Resztą zajmujemy się my. Wprowadzamy poprawki (jeśli macie takie życzenia), uzupełniamy treść oraz nazwiska. Pliki przesyłamy Wam do akceptacji, składamy ręcznie koperty i wysyłamy zaproszenia do druku. Voilà! Operacja zakończona sukcesem, a całość zajmie ok. 15 dni roboczych. 

PROJEKT INDYWIDUALNY

Projekt indywidualny od gotowego różni się tym, że od podstaw realizujemy wizję Pary Młodej. Może być to szkic miejsca, w którym odbędzie się ceremonia, może to być specjalny, botaniczny wzór, a nawet i wymarzone zaproszenia z Muminkami. Opcji jest wiele, wszystkie wykonujemy, lecz musimy mieć czas na realizację, wprowadzenie poprawek, przygotowania projektu graficznego, naniesienia wszystkich potrzebnych danych. Jak sami widzicie – proces ten jest dość pracochłonny.

Dlatego też musicie wziąć pod uwagę, iż stworzenie projektu indywidualnego może zająć od miesiąca, aż do 3 miesięcy.

DLA NIEZDECYDOWANYCH

Dobrze, ale teraz możecie zarzucić mi, że nie wszyscy muszą mieć sprecyzowany motyw przewodni, kolory, listę gości, układy stołów… STOP. Dlatego tym z Was, którym nie zależy na motywie, kolorystyce czy miejscu polecamy proste, klasyczne, minimalistyczne zaproszenia. Nie wszyscy muszą lubić róż, koronki, brokat i kwiaty. Ba! Nie zawsze dodatki muszą pasować do motywu zaproszeń. Zaproszenia zamawiane są ze znacznym wyprzedzeniem, a koncepcja jeszcze może się zmienić. Tak czy inaczej, najlepiej jest zdać się na nas – podpowiemy, doradzimy, uspokoimy. A przede wszystkim zrobimy tak, żeby efekt końcowy przerósł Wasze oczekiwania. Da się? Sprawdźmy to! 🙂

wspomnienie lata Design Your Wedding zaproszenia A6


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to kiedy zamawiać zaproszenia ślubne. My radzimy zająć się tematem na około 5-8 miesięcy przed uroczystością. Inną sprawą jest chęć rozdania zaproszeń podczas ważnych świąt, np. Bożego Narodzenia. Jedno jest pewne: im szybciej zabierzecie się za zaproszenia, tym lepiej dla Was. Bądź co bądź ich docelowe rozdawanie może się mocno przedłużyć, a szkoda by tak radosny czas został zniszczony przez stres.

 

*

Pamiętajcie, że zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji i odpowiemy na każde Wasze pytanie.