Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / KOLOR ROKU 2018 – ULTRA VIOLET 18-3838
KOLOR ROKU 2018 - ULTRA VIOLET 18-3838_Design Your Wedding

KOLOR ROKU 2018 – ULTRA VIOLET 18-3838

Instytut Pantone wybrał kolor roku 2018! A będzie nim… prowokacyjny Ulta Violet 18-3838. Co symbolizuje? Oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie wskazujące przyszłość.

Po soczystym Greenery 15-0343 przyszedł czas na niejednoznaczny Ultra Violet. Kolor roku 2018, jak mówi Laura Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute „to coś więcej niż trendy; to odzwierciedlenie tego, co jest potrzebne w dzisiejszym świecie”.

Ultra Violet bezpośrednio odwołuje do tajemnic, które kryje w sobie kosmos. Ogromne i nieskończone noce niebo symbolizuje to, co jest możliwe do zdobycia. Inspiruje i intryguje zarazem.


Może Cię również zainteresować ten wpis –> Trendy kolorystyczne 2017


Zagadkowy fiolet od dawna symbolizuje kontrkulturę, niekonwencjonalność i artystyczną błyskotliwość. Muzyczne ikony, takie jak Prince, David Bowie i Jimi Hendrix wprowadzili fiolet do zachodniej popkultury, jako osobisty wyraz indywidualności.

„Żyjemy w świecie, który wymaga od nas innowacyjności i wyobraźni. To właśnie ta twórcza inspiracja rodzi się z koloru PANTONE Ultra Violet 18-3838, który przenosi naszą świadomość, nasz potencjał na wyższy poziom. Począwszy od odkrywania nowych technologii, a skończywszy na artystycznej ekspresji i duchowej refleksji, intuicyjny Ultra Violet toruje drogę do tego, co dopiero nadejdzie.”

– Leatrice Eiseman (Executive Director Pantone Color Institute)

Instytut Pantone jest uznanym na całym świecie źródłem informacji, wyznaczającym światowe trendy kolorystyczne.

www.pantone.com

***

Co sądzicie o takim wyborze? Z chęcią wprowadzicie fiolet do swojej ślubnej palety kolorystycznej, czy wolicie pozostać przy bezpiecznych barwach?

Jestem ciekawa Waszego zdania! Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod wpisem.

***

by N.

Wpis powstał na podstawie materiałów dostępnych na www.pantone.com 

Fotografie / źródło: Pantone Color Institute