Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / Kolor Roku 2020 – Classic Blue

Kolor Roku 2020 – Classic Blue

Przez ostatnie 20 lat Instytut Kolorów Pantone podejmował się analizy globalnych trendów z różnych branż i w ten oto sposób rok, w rok ogłaszał (i nadal to robi) Kolor Roku Pantone. Ten prognozowany trend kolorów ma wpływ na modę, produkty codziennego użytku, a także… na ŚLUBY! Jak wykorzystać Kolor Roku 2020 – Classic Blue? Zapraszam do krótkiego przeglądu inspiracji!

Ostatnie lata charakteryzowały się odważnymi i żywymi kolorami, w tym Living Coral z 2019r., mocny Ultra Violet z 2018r. i wciąż uwielbiany Greenery z 2017r. W tym roku Instytut Pantone ogłosił Classic Blue, jako kolor roku 2020 i bardzo się z tego powodu cieszymy! Wszelkie odmiany błękitu wprowadzają nutę świeżości i romantyzmu do ślubów. Classic Blue „ponadczasowy i trwały odcień niebieskiego”, wprowadza nas w nową dekadę z większym poczuciem przynależności do tradycji, a także spokoju i niezawodności.

Elegancki w swojej prostocie Classic Blue z pewnością stanie się sporą dawką inspiracji w tworzeniu niezapomnianych ślubów. Daje wiele możliwości i otwiera nam drzwi do uwolnienia swoich pokładów kreatywności! Zapewne cieszą się także konsultanci ślubni, którzy w minionym roku zrealizowali przepiękne stylizowane sesje ślubne właśnie z błękitami w roli głównej. My także nie mogliśmy się powstrzymać i do naszej oferty zawędrowały bardzo dobrze przez Was przyjęte zaproszenia ślubne „Chabry”, czy ostatnia minimalistyczna kolekcja dodatków, stworzona na potrzeby sesji Love Team Wedding Planners.

sesja ślubna Design Your Wedding Love Team


Zaproszenia ślubne [Classic Blue]

Zaczniemy od zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych gdyż to właśnie one, jako pierwsze informują gości o planowanym stylu uroczystości. Decydując się na zaproszenia ślubne proponujemy wybrać te, które będą odpowiadać odgórnie założonemu motywowi ślubu. Forma zaproszeń – dowolna, odpowiadająca Wam drodzy nowożeńcy! Zaproszenia mogą być albo bogato zdobione, albo całkowicie minimalistyczne. Mogą charakteryzować się pięknymi dodatkami, jak nasze kwiatowe koperty czy bardziej elegancką formą w postaci odbić lakowych.

prosba o blogoslawienstwo koperty z chabrami

Koperty z papieru czerpanego z dodatkiem płatków bławatka staną się idealnym uzupełnieniem minimalistycznych zaproszeń, drukowanych na papierze czerpanym. Koperty dostępne są w formie bezklejowej, z trójkątnym zamknięciem. Ich wielkość dostosowana jest do Waszych potrzeb – może to być zarówno format C6 (dość popularny), jak i C5.

kolor roku 2020 classic blue

Dodatki weselne utrzymane w minimalistycznym tonie będą pasować także do rustykalnych wnętrz. Boho i rustykalne śluby są niezwykle uniwersalne! Tak delikatna papeteria stanie się uzupełnieniem surowych stołów i kwiatowych dekoracji. Menu weselne wydrukowane na grubym (300g) papierze w odcieniach niebieskiego, będzie pięknie komponować się z leżącą, kaligrafowaną winietką (odręczne pismo) na kalce. Biały zadruk i biały tusz to hit ostatnich miesięcy! 

Zaproszenia ślubne „Chabry” wraz z dodatkiem rebusu – graficznego przedstawienia prezentów w odcieniach błękitu to kolejna z propozycji. Zaproszenia pierwotnie drukowane są na papierze czerpanym, na którym przedstawione grafiki prezentują się wręcz zachwycająco! Wydruk dokładnie przedstawia namalowane elementy.

kwiat

Jeżeli wybieracie się na uroczystość zaślubin, jako goście, to koniecznie zaopatrzcie się w kartki okolicznościowe! Te zaproponowane przez nas występują także w odcieniach błękitu. Każda z nich jest otwierana i pusta w środku (zostawiliśmy Wam miejsce na osobiste życzenia). Łapcie krótki poradnik, jak wypisywać życzenia – na samym końcu znajdziecie kilka przykładowych w bonusie! klik klik klik.

Zaproszenie na chrzest_ Kacper_ Design Your Wedding

Kolor Roku 2020 – Classic Blue to nie tylko zaproszenia ślubne i dodatki weselne, to także zaproszenia na chrzest święty! Wśród wielu zwierzęcych propozycji, znalazło się kilka klasyków właśnie w odcieniach błękitu. Zaproszenia na chrzest „Ignacy” dostępne są w wersji otwieranej, a także dwustronnej. Występują w zestawie z kopertą.


Kwiaty i bukiety ślubne [Classic Blue]

Dobrze przygotowany bukiet ślubny to podstawa – w końcu chodzi o to, by pokazać walory wykorzystanych kwiatów. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego florysty, który doradzi i zaproponuje świetne rozwiązania! Do swojego bukietu ślubnego możesz tylko odrobinę dodać niebieskich kwiatów lub postawić na przepełniony kolorem roku bukiet. Kwiaty, które możesz wykorzystać w swoich bukietach to m.in.: anemony białe i niebieskie, hortensja, delphinium (ostróżka wysoka), niezapominajki, chabry, przegorzan, mikołajek płaskolistny, szafirek armeński.

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding


Moda ślubna [Classic Blue]

Coś niebieskiego, coś pożyczonego… zapewne znacie ten przesąd! W Polsce wciąż panuje przekonanie, że jeśli suknia ślubna to koniecznie biała, bo kto to pomyślał iść w różu, czerni, a tym bardziej w jakimś niebieskim do wesela. Zachód jest bardziej postępowy pod tym względem, aczkolwiek nie należy umniejszać bieli. W końcu tradycja to tradycja. Natomiast jek kilka spsoobów na to, jak przemycić kolor niebieski. Wystarczy dodać niebieski akcent do sukienki, np. w postaci butów, postawić na niebieską biżuterię, dodatki do włosów, a nawet klasycznego bukiety ślubnego, np. w formie niebieskiej wstążki. Poniżej znajdziesz kilka z nich!

Buty ślubne

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding

Suknie ślubne

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding

Garnitur ślubny

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding


Dekoracje ślubne [Classic Blue]

Dekoracje ślubne są wdzięcznym materiałem do wykorzystania Classic Blue. Zdobienie samochodu, bajeczny tort i inne słodkości, dekoracja stołów, meble w strefie wypoczynku… Tu na przeszkodzie stoi tylko Wasza lub Waszej dekoratorki wyobraźnia.

Tort ślubny

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding

Dekoracje ślubne

Kolor Roku 2020 - Classic Blue Design Your Wedding


***

by N.