Blog

Design Your Wedding / Planowanie  / NIEZAPOMNIANY WIECZÓR PANIEŃSKI – CZ.1
NIEZAPOMNIANY WIECZÓR PANIEŃSKI - CZ.1_title

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR PANIEŃSKI – CZ.1

Organizujesz wieczór panieński siostrze, kuzynce, a może najlepszej przyjaciółce ale brakuje Ci pomysłów lub co gorsza nie wiesz od czego zacząć? Nic straconego! Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis rozwieje Twoje wątpliwości, pomoże ułożyć plan działania, a przede wszystkim zainspiruje Cię do zorganizowania niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Enjoy!

***

Drogie Panie. Czas spojrzeć prawdzie w oczy: wieczór panieński to nie tylko wyjście do klubu na wystrzałową imprezę w mini, szarfie i rogach diabła. Wszystkie dobrze znamy ten scenariusz – jest równie oklepany co czasem wręcz i niesmaczny (mam na myśli wszelkie „kreatywne” wyzwania). Zatem, jak zorganizować wieczór panieński, który na długo utkwi w pamięci i zachwyci Pannę Młodą?


TO DO LIST


NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_OBRAZEK

Stwórz listę gości

Na liście nie powinno zabraknąć osób, z którymi Panna Młoda ma świetny kontakt: mogą to być koleżanki ze studiów, pracy, przedszkola, a nawet ostatniego wyjazdu na wakacje. Jeśli nie do końca orientujesz się kto powinien pojawić się na wieczorze, poproś o pomoc osobę z najbliższego otoczenia.

Wybierz motyw przewodni

Przede wszystkim taki, który spodoba się Pannie Młodej, a nie organizatorce przyjęcia. Pomocne będą w tym zainteresowania i pasje. Nie musisz ograniczać się tylko do miejsca zamieszkania, pomyśl o wspólnym wyjeździe.

Ustal budżet

A najlepiej 3 różne warianty. Czym innym jest wyjazd do SPA, a czym innym grill w ogródku. Tak czy inaczej ogólna zasada jest prosta: Panna Młoda za siebie NIE PŁACI. Pamiętaj też, by przemyśleć kwotę składki – nie każda z Was będzie mogła dołożyć cegiełkę w wysokości 300 zł… I koniecznie wlicz do budżetu prezent.

Wybierz termin

Kiedy najlepiej organizować panieński? Jeśli nie planujesz hucznej imprezy, tylko spokojny wieczór mający na celu zrelaksowanie Panny Młodej przed wielkim dniem, spotkanie może odbyć się na dzień przed weselem. Innym popularnym rozwiązaniem jest weekend poprzedzający uroczystość. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólne wyjście, wyjazd czy spotkanie odbyło się nawet na 2-3 miesiące przed ślubem.

Utwórz grupę na Facebook’u

Jeśli wiesz: kto potwierdził swoją obecność, kiedy i gdzie odbędzie się panieński, a także jakim dysponujesz budżetem utwórz grupę na Facebook’u i zaproś do dołączenia zainteresowanych. Obecnie jest to najwygodniejsze medium, w którym zamieścisz wszystkie potrzebne informacje i na bieżąco będziesz informować pozostałe osoby o postępach w organizacji.


WIECZÓR PANIEŃSKI W PRZYDOMOWYM OGRODZIE


NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_OBRAZEK_2

Śluby organizowane latem mają jedną niezaprzeczalną zaletę: jest ciepło. Dlatego nie ma lepszego rozwiązania niż wieczór panieński w przydomowym ogrodzie! Zaopatrzcie się w lampki, koce, jedzenie (pamiętajcie, by odpowiednio zabezpieczyć je przed insektami) i napoje. Jedną z rozrywek może być wspólne plecenie wianków, które następnie każda z Was będzie musiała założyć. A co z prezentem? Podarujcie wspomnienia! Doskonałym rozwiązaniem będzie wspólne zdjęcie uwieczniające Wasz wieczór.

NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_impreza w ogrodzie

NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_impreza w ogrodzie_2

NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_impreza w ogrodzie_3


WYPAD W GÓRY


NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_wypad w gory

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady… No właśnie? Aktywny wypoczynek w górach, jako alternatywa wieczoru panieńskiego? Wielkie TAK! Pakujecie plecaki, wsiadacie w pociąg lub inny środek lokomocji i… to tyle jeżeli chodzi o przygotowania. Możecie zatrzymać się w schronisku lub hotelu. Regionalne jedzenie, niesamowite widoki i świeże powietrze – trzydniowa wycieczka z pewnością zapadnie Wam w pamięć.


DZIEŃ W SPA


NIEZAPOMNIANY WIECZOR PANIENSKI - CZ.1_dzien w spa

Jak najlepiej zwieńczyć ślubne przygotowania? Dniem w SPA! Nic tak nie przysparza stresu, jak wesele. Dlatego takie rozwiązanie będzie idealne dla tych z Pań, które chciałyby się odprężyć i na chwilę zapomnieć o ślubnej gorączce. Większość SPA ma już przygotowane pakiety, których cena rozpoczyna się od 90 zł za osobę. Pakiet podstawowy możecie rozszerzyć o dodatkowe zabiegi dla Panny Młodej i siebie (wedle uznania), a także o przekąski i kolację (z pewnością każda z Was będzie głodna!).

***

Jesteście zwolenniczkami imprez czy stawiacie na alternatywne rozwiązania?

***

by N.

Fotografie / źródło: Design Your Wedding / Pinterest.com