Blog

Design Your Wedding / Papeteria  / Oryginalne zaproszenia na ślub. Jak się wyróżnić?
Oryginalne zaproszenia na ślub. Jak się wyróżnić? Design Your Wedding

Oryginalne zaproszenia na ślub. Jak się wyróżnić?

Miejsce wybrane, lista gości stworzona, czas na zaproszenia! I tu zaczyna się prawdziwe bitwa. Bo jak mamy się na którekolwiek zdecydować, skoro jest aż tak duży wybór wzorów, kolorów, uszlachetnień, papierów… Już na samą myśl dostajemy ataku paniki czy bólu głowy. Co sprawia, że zaproszenia stają się wyjątkowe? Co kryje się pod hasłem oryginalne zaproszenia na ślub? I w końcu: jak się wyróżnić? O tym ciut niżej. Zapraszam!

***

Jest wiele opinii na temat zaproszeń ślubnych i w ogóle papeterii. Jedni uważają, że jest to niepotrzebny wydatek,  drudzy twierdzą, że zaproszenia nie są im do niczego potrzebne, a jeszcze inni element papeterii traktują tak, jak każdy inny detal składający się na całe wesele i nie mogą się doczekać efektu „wow”. 


Postaw na minimalizm

Minimalistyczny znaczy prosty, czysty i elegancki. Jeżeli miałabym przedstawić jeden główny trend, jaki będzie panował w 2019 roku to zdecydowanie byłyby to minimalistyczne zaproszenia, które wzbogacone o dodatkowe elementy dekoracyjne z pewnością zachwyciłyby niejednego marudera. Mówiąc o elementach dekoracyjnych mam na myśli kaligrafię (ręczne wypisanie całego zaproszenia, imion i nazwisk Pary Młodej lub zaproszonych gości), uszlachetnienie złotą folią czyli tak zwany hotstamping, pięknie prezentujące się odbicia lakowe czy koperty składane ręcznie z zdecydowanie wyróżniającego się papieru lub koloru.

Zaproszenie_ślubne_rose_gold_ Design Your Wedding_ v1

Zaproszenie_ślubne_rose_gold_ Design Your Wedding_ v3


Koperty, koperty, jeszcze raz koperty

Są dwa proste rozwiązania pokazujące, jak piękne może być zaproszenie po wybraniu zdecydowanie wyróżniającej się koperty. Pierwszym z nich, najprostszym, jest wklejka do koperty z ogólnym motywem zaproszenia, Waszym zdjęciem lub prostym projektem pasującym do wybranego wzoru. Wklejka mówiąc wprost jest dodatkową kartą, którą nakleja się wewnątrz koperty. Składając zamówienie otrzymujecie koperty z gotową już wklejką w środku (nie naklejacie jej samodzielnie). Wklejki mogą być użyte zarówno przy kopertach kolorowych jak i ekologicznych. Wyglądają równie zachwycająco!

Drugie to prawdziwe szaleństwo, a mianowicie wybór koperty z ozdobnikiem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się koperta z papieru czerpanego z… dodatkiem! Mogą to być płatki kwiatów (ojjj tu wybór jest wręcz niesamowity), owoce, warzywa, a nawet kawa (tak, dobrze czytacie). Dostępne są również wzory sezonowe, obejmujące m.in. kolekcję świąteczną (tegoroczna kolekcja limitowana obejmowała papier z choinkami). Wybierając takie rozwiązanie Wasze zaproszenia zdecydowanie się wyróżnią!

zaproszenia _ slubne _ chabry I Design Your Wedding

zaproszenia _ slubne _ chabry I Design Your Wedding _ v3


Odbicia lakowe

Nadal pozostając w temacie kopert, tym razem mam dla Was propozycję w postaci odbić lakowych. Jeśli nie interesują Was zdobienia wewnątrz kopert, a chcielibyście mimo wszystko nadać specjalny charakter Waszemu zamówieniu to takie odbicia będą wyborem idealnym. Odbicia lakowe dostarczane są z już podklejoną dwustronną taśmą klejącą dzięki czemu z łatwością będziecie mogli zaaplikować je na wybrany element papeterii.

W obecnej ofercie Design Your Wedding znajdziecie odbicia z napisem „love” w kolorze złotym i burgundowym, a także wzór z paprotką idealnie nadający się na zaproszenia w stylu rustykalnym i boho.

Zaproszenie na ślub _Magnolia I Design Your Wedding

koperty ze stemplem lakowym I Design Your Wedding

Odbicia lakowe "Paproć" DEsign Your Wedding


Rebus

Uwielbiamy rebusy! Nie ma bardziej subtelnego wskazania gościom Waszych preferencji dotyczących prezentów. Piękne ilustracje pokażą co chcecie a czego nie chcecie dostać w ramach prezentu ślubnego. Standardowa wersja obejmuje następujący zapis: „zamiast kwiatów wino, zamiast prezentów koperty”. Możecie wybrać spośród tych dostępnych na stronie, bądź je lekko zmodyfikować (np. usunąć całą linijkę), a także stworzyć swój własny wzór.

Rebus "Paproć" Design Your Wedding

Rebus_Autumn Leaves_Design Your Wedding

Rebus_Pink Carnation_3_Design Your Wedding


 

Projekt indywidualny

Jak się wyróżnić? Zlecić stworzenie projektu indywidualnego na podstawie m.in. Waszych zainteresowań. Fantastycznym rozwiązaniem jest też portret, kolor przewodni oraz przeniesienie 1:1 kościółka w którym będziecie brać ślub. Przy Waszych zamówieniach pracują specjaliści, którzy doskonale wiedzą jak zaprojektować dany wzór, by wyszedł perfekcyjnie.

Wspólnie omawiamy koncepcję, wymieniamy się inspiracjami, ustalamy rodzaj użytych materiałów (np. gramaturę papieru, dodatkowe uszlachetnienia) i przenosimy Waszą wizję na papier. Zanim jakikolwiek element papeterii zostanie przekazany do druku, najpierw otrzymujecie projekt do akceptacji. 

Projekt indywidualny _ portret Pary Młodej Design Your Wedding

 


***

by N.

Fotografie / źródło: Design Your Wedding