Blog

Design Your Wedding / Lifestyle  / RUSTYKALNE WESELE W STODOLE

RUSTYKALNE WESELE W STODOLE

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam kilka najpiękniejszych lokalizacji, które warto wziąć pod uwagę decydując się na rustykalne wesele w stodole.

***

Ślub w rustykalnym bądź wiejskim stylu? Stodoła będzie idealnym rozwiązaniem! Dziś wesela w stodołach odbywają się w całym kraju i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Natura, otwarta przestrzeń, wspaniałe warunki do wykonania reportażu ślubnego, mnóstwo możliwości dekoracyjnych, niepowtarzalny klimat i wspaniali właściciele z pasją! Czego chcieć więcej? Poniżej znajdziecie zestawienie 4 miejsc, które warto wziąć pod uwagę decydując się na rustykalne wesele w stodole.


FOLWARK WĄSOWO


„Dziewiętnastowieczny Folwark powstał dzięki pasji jednego człowieka – Richarda von Hardta, który zrealizował swoją wizję stworzenia unikatowego i najnowocześniejszego w Europie gospodarstwa. Obecnych właścicieli napędza ta sama energia. Pieczołowicie i z dbałością o szczegóły przywracają świetność zabytkowym budynkom, przypisując im nowe funkcje.”

Odrestaurowane wnętrza, niczym nieograniczona przestrzeń i zero zmartwień. Tak w jednym zdaniu można opisać Folwark Wąsowo. Jeżeli marzy Wam się niezapomniane wesele z historią w tle to 150 letnia (!) stodoła w 100% spełni Wasze oczekiwania.

W stodole pomieści się od 100 do 250 gości, a przystrojona wielkimi belami słomy scena zmieści zespół muzyczny. Właściciele zapewniają pełne wyposażenie oraz nocleg dla około 60 osób w budynkach Folwarku – Starej Kuźni, Stajni i Gorzelni.  Na szczególną uwagę zasługuje menu oparte na produktach pochodzących z własnych, ekologicznych upraw – koniecznie musicie spróbować przetworów, które należą do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Barszcz wąsowski czy buraczki z miodem to tylko niektóre z nich ale założę się, że na samą myśl cieknie Wam ślinka!

Nieopodal Folwarku znajduje się zabytkowa, XVIII wieczna kaplica Szczanieckich, w której weźmiecie ślub kościelny. Cywilny natomiast zorganizujecie na terenie Folwarku, w ogrodzie – tuż nad stawem, w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków lub na dziedzińcu przed Stodołą.

Lokalizacja: 45 km od Poznania

Witryna internetowa: http://folwarkwasowo.pl/

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Zatrzymaj Czas

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Ania Margoszczyn


FOLWARK RUCHENKA


„Wśród przedwojennych zabudowań prawdziwą perłą architektury cieszy się wspaniale zachowana stodoła z drewnianego bala, zbudowana przez pradziadków właściciela w 1933 roku. Jest to najstarsza w Polsce, oryginalnie zachowana stodoła, profesjonalnie przygotowana pod kątem organizacji przyjęć.”

Folwark Ruchenka to miejsce, które zdecydowanie przywołuje wspomnienia! Jako dziecko lubiłam spędzać wakacje na wsi (zostało mi to do dzisiaj), gdzie – jeśli tylko nadarzyła się okazja – zwiedzałam okoliczne stodoły i myszkowałam na strychu, w poszukiwaniu skarbów. A było ich bez liku! Taki też jest Folwark Ruchenka – pełen tajemnic i wiejskiej sielanki, a wszystko to okraszone niczym niezmąconą, kojącą ciszą.

Podczas II wojny światowej, w domu pradziadków właściciela funkcjonował posterunek niemieckiego wojska, dlatego też wiele lat później, podczas remontu odnalezione zostały tajne skrytki, przedmioty oraz kule, pozostawione przez oprawców. Te i inne przedmioty, w tym rodzinne pamiątki udostępnione są dla odwiedzających Folwark.

W Stodole zorganizujecie wesele do 150 osób, a jeśli Wam mało to macie do dyspozycji „gwieździsty parkiet” mieszczący 200 gości. Podczas renowacji dodane zostały elementy w postaci potężnych przeszkleń i przesuwanych drzwi stworzonych z oryginalnej ściany. Wieczorem roztacza się blask z ponad 400 żarówek zawieszonych nad stołami, parkietem i tarasem.

Jeśli istotny jest dla Was nocleg to dobra wiadomość jest taka, że na terenie Folwarku już teraz dostępnych jest kilka pokoi z łazienkami – pozostałe będą wykończone na 2019 rok. Folwark nie posiada swojego autorskiego menu, lecz z chęcią przekarze oddzielny, przystosowany budynek dla firm cateringowych. Miłośników SPA zapewne ucieszy fakt, planowanego „SPA Ruchenka” z baliami wodnymi – nie wiem, jak Wy ale ja z pewnością się wybiorę!

Lokalizacja: ok. 90 km od Warszawy

Witryna internetowa: http://folwarkruchenka.pl/

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Folwark Ruchenka

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Folwark Ruchenka

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Folwark Ruchenka


PAŁAC BABORÓWKO


„Odrestaurowany XIX wieczny pałac, położony w 7 hektarowym, stuletnim parku to prawdziwa gratka dla miłośników architektury i historii. Blisko pałacu znajduje się parterowa oficyna z przełomu XIX i XX wieku. Zabytkowy charakter mają również zabudowania folwarczne z lat 1883-1892; obora, chlewnia, kuźnia, spichlerz i gorzelnia.”

Niech Was nie zmyli nazwa! Pałac posiada przepiękną Stodołę specjalnie zaadaptowaną na organizację wesel. Co więcej stodoła jest w całości drewniana więc nie trudno o prawdziwy, rustykalny klimat. Z resztą – spójrzcie na zdjęcia! Prawda, że cudowne miejsce?

Stodoła mieszcząca się przy pałacu pomieści ok. 80 osób. Jeżeli zależy Wam na zwiększeniu liczby – nic nie stoi na przeszkodzie! Jednak pamiętajcie, by najpierw zapytać o tę możliwość właścicieli, którzy – uwaga zaskoczę Was – są przesympatyczni. Jaka jest największa zaleta posiadania wesela przy pałacu? Nocleg. Do dyspozycji gości jest 5 przestronnych apartamentów z łazienkami – każdy z nich ma inny klimat: różany, myśliwski, ratanowy, pałacowy i zegarowy. Łącznie w oficynie pałacowej i zabudowaniach folwarcznych znajduje się 16 miejsc noclegowych.

Specjalnością szefa kuchni są tradycyjne potrawy wielkopolskie, przygotowywane na miejscu ze świeżych produktów pochodzących z własnych upraw lub okolicznych gospodarstw.

Z kolei miłośników jeździectwa z pewnością ucieszy fakt przypałacowej stadniny koni.

Lokalizacja: 30 km od Poznania

Witryna internetowa: http://www.baborowko.pl/


SZKLANA STODOŁA – UROCZYSKO MOTYCZ


„Od samego początku przyświecała nam idea, by Szklana Stodoła była wkomponowana w otaczającą ją przyrodę, by jej nie przesłaniała, przeciwnie, eksponowała ją i stanowiła jej naturalne uzupełnienie (…). Szklaną tworzymy z miłością. Do natury. Do minimalizmu. Do bliskości powstałej między ludźmi w odpowiedniej atmosferze. To nasze miejsce, które codziennie pielęgnujemy i upiększamy.”

Ostatnie miejsce na dzisiejszej liście i zdecydowanie wyjątkowe! Szklana stodoła jest przykładem na to, że w swobodny sposób można połączyć rustykalny styl z nowoczesnym. Parom, którym niekoniecznie podoba się fakt zabawy przy belach słomy, z pewnością spodoba się rozwiązanie zaproponowane przez właścicieli.

Już zdążyłam podzielić się z Wami swoją obsesją na punkcie wesel organizowanych zimą. A wiecie co jest jeszcze piękniejsze? Widok z ogromnych, przeszklonych okien na spadające płatki śniegu!

Szklana stodoła to obiekt całkowicie przeszklony, wkomponowany w otaczającą ją naturę, w której zmieści się od 80 do 190 gości. Dodatkowo do dyspozycji gości oddany jest urządzony w angielskim stylu 1,5 hektarowy ogród.

Jeśli na Waszym weselu przewidujecie najmłodszych gości to mam dla Was dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że dzieciaki z pewnością będą się świetnie bawić na placu zabaw. Z drugiej ucieszą się rodzice – właściciele przygotowali oddzielne pomieszczenie, w którym spokojnie nakarmią i położą zmęczone maluchy.

Na terenie stodoły nie znajdują się miejsca noclegowe, natomiast w odległości ok. 2,5 km mieści się hotel.

„Nasze miejsce powstało z myślą o tych, którzy poszukują innych miejsc aniżeli klasyczne domy weselne, którzy dobrze czują się w naturalnym otoczeniu przyrody i potrafią bawić się z pełnym jej poszanowaniem.”

Lokalizacja: 12 km od Lublina

Witryna internetowa: http://szklanastodola.pl/

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Szklana Stodoła

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Szklana Stodoła

rustykalne wesele w stodole _ Design Your Wedding

fot. Szklana Stodoła


***

by N.

Fotografie / źródło: materiały prasowe