Blog

Design Your Wedding / Poradnik  / SAVOIR-VIVRE ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH

SAVOIR-VIVRE ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH

Niezależnie od tego, czy organizujecie wielką imprezę, skromną uroczystość lub stawiacie na tradycyjną ceremonię – ten wpis odpowie na najważniejsze pytania i przestrzeże przed popełnieniem błędów tak, by Wasze zaproszenia ślubne były wszystkim tym, czym być powinny.

 

Składanie zamówienia

Jeżeli zdecydujecie się na indywidualny projekt musicie pamiętać, że czas potrzebny na jego realizację będzie wydłużony, dlatego nie zwlekajcie i jak najszybciej się z nami skontaktujcie. W przypadku wyboru jednego z gotowych zaproszeń dostępnych na naszej stronie (klik), termin realizacji wynosi ok. 10-15 dni roboczych.

Jak prawidłowo wypełnić zaproszenie?

Własnoręcznie wypisane zaproszenia, a może plik z listą gości wysłany w celu personalizacji? Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzecie jedno jest pewne: błędy nie są mile widziane. Zaproszenia powinny zawierać pełne imię i nazwisko osoby zaproszonej. Unikamy luźnych sformułowań, skrótów czy inicjałów. Macie wątpliwości? Skonsultujcie się z rodzicami, z pewnością Wam pomogą. Ta sama zasada dotyczy wpisywania nazwy kościoła i miejsca, w którym odbywać się będzie uroczystość. Przed wysłaniem zamówienia dokładnie sprawdźcie czy wszystko się zgadza. Więcej informacji znajdziecie tu: klik.

zaproszenia slubne

Wręczanie zaproszeń

Pięknie zapakowane koperty z zaproszeniami i wszelkimi potrzebnymi informacjami wręczamy najpóźniej 3 miesiące przed uroczystością. Jeśli wesele odbywa się latem, a Wy boicie się, że rodzina/znajomi mają już wakacyjne plany – nic nie stoi na przeszkodzie, by wręczyć je szybciej. Jeżeli Wasi goście mieszkają w innym mieście lub poza granicami kraju wyślijcie zaproszenia pocztą. W innym przypadku wręczcie je osobiście – to miły gest, który zarówno Wam, jak i Waszym gościom sprawi wiele radości.

Dla kogo oddzielne zaproszenie?

Dla wszystkich tych, którzy ukończyli 18 lat.

Save the Date – tak czy nie?

Save the Date – Zarezerwuj termin, jest minimalistyczną formą zaproszenia, na którym oprócz napisu „Pobieramy się!” powinna znaleźć się data Waszej uroczystości. Upewnijcie się czy karta Save the Date jest dla Was niezbędna. Zazwyczaj na tę opcję decydują się Pary, które wiedzą, że większość gości weselnych przyjedzie zza granicy lub musi wcześniej zaplanować urlopy. Powiadomienia wręczamy (lub wysyłamy) gościom ok. 12 miesięcy przed uroczystością. Pamiętajcie, że osoby, które dostały od Was powiadomienie powinny później otrzymać również zaproszenie.

RSVP – jaką datę podać?

Potwierdzenie obecności gości weselnych jest bardzo ważne – dzięki temu możecie przekazać kompletne informacje firmie cateringowej, a także dokładnie ustalić rozkład miejsc na sali. Ostateczny termin potwierdzenia swojej obecności to 2-3 tygodnie przed uroczystością. Jeśli do tego czasu nie otrzymacie odpowiedzi – upomnijcie się, np. telefonicznie.

zaproszenia slubne

Informacje, informacje i jeszcze raz informacje, czyli co powinno zawierać zaproszenie

Tworzenie zaproszeń to świetna sprawa! Zwłaszcza kiedy jesteście zachwyceni efektem końcowym. Natomiast – jak wszystkim doskonale wiadomo – dobrze poinformowany gość, to szczęśliwy gość. Dlatego upewnijcie się, że Wasze zaproszenie zawiera: datę uroczystości, czas i miejsce ceremonii oraz przyjęcia weselnego.

Robimy wesele! Bez dzieci

Zwróćcie uwagę na to, jakie informacje zamieszczacie na zaproszeniach. Jeśli impreza nie obejmuje obecności najmłodszych, podajecie tylko imiona i nazwisko zaproszonych BEZ dopisku „wraz z dziećmi”. Jeśli w Waszej rodzinie jest sporo maluchów zastanówcie się nad wynajęciem profesjonalnych animatorów, którzy w twórczy i kreatywny sposób uprzyjemnią dzieciakom „nudną imprezę dla dorosłych, na której nie wolno biegać”.

„Zapraszamy Cię WRAZ Z OSOBĄ TOWARZYSZĄCĄ” – czyli jak doprowadzić do nagłych palpitacji serca wszystkie panny

Przyznajcie się. Każda zna to uczucie. Nieważne czy dopiero co rozstałaś się z chłopakiem, wciąż nie znalazłaś tego idealnego lub po prostu nie masz kogo ze sobą zabrać – dopisek „wraz z osobą towarzyszącą” śni Wam się po nocach, a im bliżej terminu tym gorzej. Presja. Stres. Hektolitry wypitej kawy i pytania rzucane w niebyt „dlaczego?!”. Apelujemy: Drogie Panny Młode oszczędźcie załamania nerwowego wszystkim waszym koleżankom/kuzynkom i innym, a przy okazji samej sobie zielonych banknotów (wszak to dodatkowe miejsce przy stole). Dokładnie zastanówcie się nad liczbą gości, których macie zamiar zaprosić i czy faktycznie „osoba towarzysząca” jest w każdym przypadku pożądana.

Czy samo zaproszenie wystarczy?

Podstawowy zestaw, jaki znajdziecie na naszej stronie zawiera 2 arkusze papieru obwiązane ekologicznym sznurkiem: dwustronne zaproszenie w formacie A5 oraz dwustronna karta w formacie A6. Całość umieszczona jest w dołączonej kopercie. Wersja rozszerzona zawierać może mapki dojazdu, harmonogram uroczystości i inne.

zaproszenia slubne

Fotografie / źródło: Design your Wedding // Pinterest.com