Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / SOFT BOHO – sesja stylizowana w Folwark Dajak
Sesja stylizowana SOFT BOHO _ Design Your Wedding

SOFT BOHO – sesja stylizowana w Folwark Dajak

Sesje stylizowane mają to do siebie, że za każdym razem wymuszają – na nas, twórcach – wydobycie pokładów kreatywności. Z drugiej strony są szansą, na pokazanie naszych pomysłów i nowości. Nie inaczej było z ostatnią sesją SOFT BOHO.

Skłamałabym gdybym powiedziała, że to była jedyna taka sesja w stylu boho. Ponieważ powstało ich co najmniej parę set nie tylko na polskim rynku. Gdy napisała do mnie Jola, organizatorka przyjęć, że sesja ta będzie inna niż wszystkie – nie do końca w to uwierzyłam. W końcu co można wprowadzić nowego do tematu, który jest powielany już kolejny sezon z rzędu? Jak się okazuje całkiem sporo! 

Współpraca przy takich sesjach zazwyczaj wygląda tak, że ja – jako osoba odpowiedzialna dostaję komplet informacji, takich jak:

  • motyw przewodni sesji;
  • kolory;
  • moodboard;
  • zapotrzebowanie na elementy papeteryjne (zaproszenia, dodatki, itp.);
  • termin i miejsce sesji.

Jeżeli chodzi o moodboard to zawiera on przykładowe zdjęcia, a także różne elementy. W przypadku sesji SOFT BOHO miały to być makramy, liście palmowe, bardzo jasny i pastelowy klimat. Takie informacje wystarczyły, żeby mnie – mówiąc kolokwialnie – olśniło! W ostatnim czasie przygotowywałam projekt dla pary młodej, który właśnie obejmował pastelową tematykę, w dodatku były na nim liście palowe i monstera. Od razu przedstawiłam swój pomysł Joli i zgodnie stwierdziłyśmy, że możemy go wykorzystać.

Do papeterii jeszcze wrócimy, a tymczasem zapraszam Was do przeczytania, którego wywiadu z Jolą na temat sesji.

Sesja stylizowana SOFT BOHO _ Design Your Wedding (1)

fot. Lorek fotografia i film

Skąd pomysł na taki motyw przewodni sesji

Jola: Sesja w stylu boho chodziła za mną już od dłuższego czasu. Zaprzyjaźniona fotografka – Angelika Lorek, w czasie lockdownu zaczęła z pasją zaplatać makramy i ich wykorzystanie na sesji było dla mnie oczywiste. Od zawsze przeglądamy też zagraniczne blogi weddingowe i wymieniamy się inspiracjami. Do moich ulubieńców, bez dwóch zdań, należy Green Wedding Shoes, gdzie zobaczymy fantastyczne inspiracje. Odwaga z amerykańskim luzem – to coś, czego mi jeszcze bardzo brakuje w Polsce, a co mogę wypróbować na sesjach stylizowanych, gdzie nic nas nie ogranicza… (no dobrze, dość mocno ogranicza nas budżet, ponieważ sesje nie są sponsorowane).

Sesja stylizowana SOFT BOHO _ Design Your Wedding (2)

fot. Lorek fotografia i film

Skąd czerpałaś lub co było inspiracją dla motywu przewodniego sesji

Jola: Chciałam zrobić coś, czego jeszcze nie było. Znamy już ścianki z papierowych kwiatów, chmury nad stołem prezydialnym stworzone z przepięknych suchych traw. Pomyślałam sobie, że w ramach eksperymentu możemy wykonać coś ekonomicznego, co da równie ciekawy efekt. I tak powstała chmura z liści palmowych DIY. Początkowo „liście diy” miały być pomieszane z naturalnymi suszkami, jednak kontrast był zbyt duży. Postanowiłam zaryzykować stawiając tylko na rękodzieło. Opłaciło się!

Sesja SOFT BOHO odbyła się w uroczym miejscu Folwark Dajak. Skąd taka decyzja?

Jola: Tak naprawdę to Folwark Dajak zdecydował się na mnie! Poszukiwania sali rozpoczęłam już w grudniu, wysyłając maile do trójmiejskich sal. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego miejsca. Poprosiłam o pomoc facebookowiczów i po chwili napisała do mnie Dominika – właścicielka Folwarku. Już po pierwszym telefonie złapałyśmy wspólne flow, i mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała jeszcze latami, bo Folwark Dajak, to jedna z najpiękniejszych sal weselnych na Kaszubach!

Sesja stylizowana SOFT BOHO _ Design Your Wedding (3)

fot. Lorek fotografia i film

Dekoracje DIY to nie tylko ekonomiczny pomysł ale i ekologiczny! Opowiedz nam o nim więcej

Jola: Pomysł na stworzenie liścia palmowego DIY i wykorzystanie go w sesji SOFT BOHO przyszedł do mnie sam. Nie powiem, że było to długo planowane, bo koncepcja dekoracji nad stołem prezydialnym zmieniała się w mojej głowie średnio co dwa dni.

„Z ciekawostek mogę Ci zdradzić, że noc przed sesją spędziłam na malowaniu tych liści dymem i ogniem nad świecą, bo takie zwykłe papierowe nie spełniały moich oczekiwań w 100%… po tym doświadczeniu mogę dać jedną radę: nigdy nie róbcie tego w domu!”

Połączenie papierowych wzorów z papeterii pięknie współgrało z papierowymi dekoracjami. To właśnie takie małe detale upiększają dzień ślubu i stanowią go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Sesja stylizowana  _ Design Your Wedding

fot. Lorek fotografia i film

Papeteria ślubna w klimacie SOFT BOHO

Design Your Wedding: Jak już wspomniałam papeteria ślubna musiała wkomponować się stylem, w ogólnie przyjęty motyw sesji. Tym samym wykorzystaliśmy tematykę monstery, liści oraz delikatnych kolorów pisku oraz zieleni. Zaproszenia SOFT BOHO z założenia miały być dwustronne, choć druga strona to tylko lub aż print. Przód, jak zawsze zawiera wszelkie istotne informacje. 

Do zaproszeń dołączyliśmy dwustronną karteczkę RSVP (potwierdzenie przybycia) oraz dostosowany pod parę rebus ślubny. Całość została umieszczona w kopercie w kolorze matcha, którą dopełniały odbicia lakowe z wizerunkiem monstery. 

Sesja stylizowana _ Design Your Wedding

Przejdź do zaproszeń SOFT BOHO

Dodatki weselne

Design Your Wedding: Przechodzimy do najciekawszej części, a mianowicie dodatków! Jeszcze w 2020 roku wiedziałam, że muszę mieć w swojej kolekcji podziękowanie dla gości, które nie będzie fiolką na herbatę, czy krówką. Te pomysły były i już się znudziły, a przynajmniej mi! Dlatego poprosiłam Julię by wplotła dla nas… breloczki z makramy! Na potrzeby sesji użyliśmy bawełnianego sznurka w kolorze białym, ale sznurek też może być w dowolnym kolorze, w zależności od preferencji. Sznurki dostępne są z metalowym karabińczykiem, a całość idealnie nada się chociażby do kluczy od domu.

Tym samym powstały dodatki 2w1 – z jednej strony mamy dwustronną winietkę z motywem monstery, a z drugiej uroczą, boho pamiątkę! Jestem ciekawa czy pomysł Wam się podoba. Obecnie breloczki są na indywidualne zamówienienapisz do nas i poznaj szczegóły!

Sesja stylizowana SOFT BOHO _ Design Your Wedding (7)

Sesja stylizowana _ Design Your Wedding

Kilka słów na koniec

Jola: Cała sesja była pomieszaniem wszystkiego, co w mojej opinii jest boho. Palmy, pampasy, makramy – piękna naturalność! Chciałam zaszaleć i pokazać to wszystko w trochę innym wydaniu. Do projektu udało mi się zaprosić naprawdę genialnych usługodawców, którzy też często działają w nurcie boho. Myślę, że wspólnie stworzyliśmy fantastyczny projekt, z którego jestem bardzo dumna!

***

***

Organizacja i dekoracja | Easy Event
Fotografia i Film | Lorek
Zdjęcia z backstagu | Eherasimowicz Foto
Makijaż | Martyna Plińska Makeup
Papeteria | Design Your Wedding
Stylizacja włosów | n7beautylounge
Suknie ślubne i opaska | Whitelovers Aleksandra Trzeszan
Para | @dashaprzybysz & @sokolgda

Sesja stylizowana _ Design Your Wedding

fot. Lorek fotografia i film