Blog

Design Your Wedding / Sesje stylizowane  / Stylizowana sesja ślubna w ArtBistro Stalowa 52
stylizowana sesja żlubna classic blue magazyn wesele design your wedding

Stylizowana sesja ślubna w ArtBistro Stalowa 52

Stylizowana sesja ślubna w modnym kolorze Classic Blue dla Magazyn Wesele w pięknych wnętrzach ArtBistro Stalowa 52 zdecydowanie zachwyca. Udowadniamy, że kameralne przyjęcie weselne, w minimalistycznym wydaniu może być piękne, bez zbędnego nadęcia czy kiczu.

Środek tygodnia, wieczór, dostaje telefon od Oli Woźniak – właścicielki agencji ślubnej Ślubu Nie Będzie – „Nikola, jest sprawa. Współorganizuję stylizowaną sesję, potrzebuję zaproszeń na cito. Wchodzisz?”. Weszłam. I to dosłownie w kolory classic blue. Decydując się na współpracę wiedziałam, że będzie klasycznie i z umiarem, bo musicie wiedzieć, że Ola stawia na jakość, a nie na ilość.

Jaka była atmosfera na sesji? Spokój, luz, śmiech. Był czas na pracę i był czas na przyjemności. Poniższa sesja udowadnia, że kameralne śluby organizowane w restauracji mogą być wyjątkowe. Wystarczy znaleźć miejsce, które oprócz świetnego jedzenia, oferuje także miejsce do ewentualnych tańców. Jeśli zależy Wam na prywatności to ArtBistro Stalowa 52 przewiduje oddzielne pomieszczenie, w którym spokojnie możecie świętować z najbliższymi.

Ponadto muszę się Wam przyznać, że mam słabość do koloru niebieskiego, zwłaszcza w pastelowym odcieniu. Kolor niebieski symbolizuje wierność i harmonię, więc sami widzicie, że na ślubach odnajduje się wręcz idealnie!

stylizowana sesja ślubna classic blue magazyn wesele design your wedding

Stylizowana sesja ślubna – backstage

Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich wpisów o stylizowanej sesji ślubnej w stodole Mazanówka oraz Cicha 23, postanowiłam krótko opowiedzieć Wam, co dzieje się za kulisami. Bo takie sesje to nie tylko wesoła atmosfera, to także czas i wbrew pozorom ciężka praca. Zanim zaczniemy robić zdjęcia, najpierw należy ustalić motyw przewodni i to, co chcemy osiągnąć. Stylizowana sesja może być dodatkiem do portfolio, inspiracją lub mieć konkretne zadanie, np. przedstawić przykładową uroczystość w modnych kolorach, jak nasza. Przygotowując wizję warto zrobić sobie moodboard, który będzie przydatny podczas wstępnego zaproszenia do współpracy partnerów czy omawiania wizji.

Kolejnym elementem jest ustalenie miejsca sesji, a co za tym idzie zaklepanie terminu (w okresach wiosenno-letnich szczególnie w weekendy odbywają się komunie, chrzciny i wesela, więc najczęściej trzeba się wpasować z terminem w tygodniu, w godzinach porannych), a także partnerów (fotografa, florystów, dekoratorów, ludzi od zaproszeń, słodkości i innych). Jak stylizowana sesja to też modelka/model lub para, którą trzeba wyszykować (wysłać na makijaż i włosy), a także ubrać (tu z kolei musimy „załatwić” suknię/garnitur, buty, dodatki w postaci muchy/krawata czy kolczyków). Uff.. sporo tego, prawda? A to nie koniec. To dopiero pierwsze „koty za płoty”.

Gdy wszystkich uda się namówić do współpracy, to na scenę wchodzi królowa – logistyka – i dopiero zaczyna się zabawa. Im więcej ludzi, tym więcej energii potrzebnej, by wszystko zgrać. Każdy powinien wiedzieć, co ma robić, a także gdzie być. Dekoratorki dekorują, florystki tworzą bukiety, fotograf dostosowuje aparat do panujących warunków. Zazwyczaj jest tak, że najwięcej czasu poświęca się na przygotowania, gdzie fizycznie same zdjęcia zajmują od 2 do 3 godzin. Po sesji, odbywa się demontaż, pakowanie i oczekiwanie na efekty sesji nadesłane przez fotografa.

stylizowana sesja ślubna clasic blue design your wedding magazyn wesele

Zaproszenia oraz dodatki weselne Classic Blue

W Design Your Wedding dominują kwiaty – to one zdobią prawie każde nasze zaproszenie. Tym razem również postanowiliśmy skorzystać z darów natury lecz w bardziej minimalistycznej wersji. Tym oto sposobem powstał rysunek, podbity akwarelową plamą. Zaproszenia ślubne Classic Blue, które znajdziecie pod linkiem poniżej wykonane zostały w dwóch wersjach: poziomej z finalnym tekstem oraz pionowej, jako Save The Date. Całość została wzbogacona o szyfonową wstążkę w kolorach błękitu (już wkrótce pojawi się pełna oferta na stronie!) oraz odbicie lakowe z napisem „miłość”. Zaproszeniom towarzyszyły nasze wyjątkowe, ręcznie składane koperty, z wtopionymi płatkami kwiatów.


ZAPROSZENIA ŚLUBNE CLASSIC BLUE


Czym byłaby uroczystość weselna bez dodatków weselnych? Na potrzeby sesji przygotowaliśmy jednostronne menu ślubne, dla każdego gościa do położenia na talerz. Stojącą winietkę z imionami i nazwiskami gości oraz numerek na stół. Dopełnieniem całości było słodkie podziękowanie dla gości w postaci pysznych i nieziemsko wyglądających pierniczków.

stylizowana sesja ślubna dodatki ślubne design your wedding classic blue magazyn wesele


To tyle tytułem wstępu – czas na fotorelację!

Mam nadzieję, że nasza propozycja wesela w stylu Classic Blue stanie się Waszą inspiracją.


stylizowana sesja ślubna clasic blue design your wedding

stylizowana sesja ślubna clasic blue design your wedding

stylizowana sesja ślubna clasic blue design your wedding

stylizowana sesja ślubna clasic blue design your wedding


***

Stylizowana sesja ślubna w ArtBistro Stalowa 52

Organizacja: Aleksandra Woźniak Agencja Ślubu Nie Będzie
Florysta i dekoracje: Martyna Puchacz Flauers
Fotograf: Mariusz Fijka

Miejsce: ArtBistro Stalowa 52
Modelka: Basia Śmiałkowska
Fryzura i Makijaż: Noemi Groblewska Spiękniej

Suknia: Roseavenue.pl
Kolczyki: Decolove Atelier
Ozdoby do włosów: Pracownia Wedding Workshop

Papeteria: Design Your Wedding
Słodki stół: Vera Apanovich
Meble oraz zastawa: Gastro4Rent