Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018
Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_main_title

TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018

Wbrew pozorom kolor na weselu jest bardzo ważny. Dopiero po jego ustaleniu wizja Waszego wesela zaczyna nabierać kształtów. Bo powiedzmy sobie szczerze: co może być gorszego od pomarańczowych ścian sali weselnej, fioletowych dodatków i różowych kwiatów? Co prawda jest to bardzo abstrakcyjne połączenie, jednak jestem przekonania, że żadna z nas nie chciałaby świadomie znaleźć się w takim kolorystycznym położeniu. Jakie są najgorętsze trendy kolorystyczne w 2018 roku? Sprawdźcie same! 

***

Jaka jest Wasza pierwsza myśl, gdy ktoś wspomina o weselu w stylu rustykalnym, minimalistycznym, skandynawskim lub nowoczesnym? Ja od razu widzę przed sobą kolory: soczystą zieleń, biel, pastelowy róż oraz miedź. Każdy z nich przyporządkowany jest do innego stylu. Oczywiście nie każda z nas jest urodzoną organizatorką, tak jak nie każda z nas zwraca uwagę na szczegóły. Ogólna zasada jest prosta: ważne, by wszystkie elementy tworzyły jedną, spójną całość.

Potrzebujecie przykładu? Załóżmy zatem, że nie jesteście fanami wystawnych imprez dla 500 gości, wolicie mniejszą uroczystość w gronie najbliższych. W tym celu wybraliście pobliską, ulubioną restaurację. Jej wnętrze jest minimalistyczne, białe i bardzo jasne. Na jakich kolorach najlepiej się skupić? Proponuję zieleń przełamaną złotem lub miedzią. Pierwszy etap za nami. Czas na kolejny. Co dalej? Zaproszenia ślubne – koniecznie proste z delikatną ilustracją, np. gałązki eukaliptusa lub białej piwonii. Zamiast kwiatów postawcie na kompozycje z liści, a w zastawie stołowej niech nie zabraknie złotych lub miedzianych sztućców. I to tyle. Nie ma przepychu, mieszania ze sobą miliona kolorów. Jeden motyw. Jeden główny kolor. W prostocie tkwi siła.

No dobrze, zatem jakie są trendy kolorystyczne na 2018 rok?

 Ultra violet

Wybrany przez Instytut Pantone kolor roku 2018. Co symbolizuje? Oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie wskazujące przyszłość. Niezależnie od tego czy jesteś przeciwniczką czy zwolenniczką tego koloru, fiolet stał się w tym roku bardzo modny. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami użyj go chociażby jako subtelnego akcentu. Wybierając papeterię ślubną zamiast białej koperty postaw na fioletową, tradycyjne winietki zastąp kryształkami, załóż fioletowe szpilki, ożyw stół weselny fioletowym szkłem. Nadal nie jesteś przekonana? Spójrz na poniższe inspiracje. Jest pięknie, elegancko, wręcz luksusowo.

Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_1-tile

trendy kolorystyczne 2018_ design your wedding _ 10-tileCzerń

Pojawienie się na czyimś weselu w klasycznej, małej czarnej wciąż powoduje zgorszenie u gości (zwłaszcza wśród starszego pokolenia). Niepotrzebnie! Czerń jest definicją elegancji i doskonale komponuje się z pozostałymi „mocnymi” kolorami, takimi jak granat, bordo, głęboka zieleń czy szarości. Jeśli jesteście tradycjonalistami – pozostańcie przy bezpiecznej bieli i pastelach. Odważnym proponuję śledzić najlepszych i spróbować wprowadzić czarne elementy do swojej palety kolorystycznej. Przykład? Podczas Bridal Fashion Week projektanci tacy, jak Vera Wang czy Marchesa i Reem Acra wprowadzili do swoich kolekcji subtelne akcenty w postaci czarnej koronki czy detali z jedwabnych wstążek.

Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_2-tile.jpg

trendy kolorystyczne 2018_ design your wedding _ 11-tileRóż&zieleń

Kochamy róż! Jest dziewczęcy, delikatny bardzo eteryczny.  Idealnie nadaje się na romantyczne śluby, a w dodatku pasuje do każdego stylu.


ETERYCZNA PANNA MŁODA


Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_3-tile.jpg

trendy kolorystyczne 2018_ design your wedding _ 12-tileBurgund&granat&zieleń

Wraz ze wzrostem częstotliwości ślubów organizowanych późnią jesienią i zimą, na popularności zyskały ciemne zestawienia kolorystyczne. Jeśli chcesz by Wasz ślub był jednocześnie klasyczny ale i nowoczesny to te kolory są dla Ciebie! Burgund, granat czy szmaragdowa zieleń to odcienie, które zdecydowanie „zawładną” tegorocznymi ślubami.

Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_4-tile.jpg

trendy kolorystyczne 2018_ design your wedding _ 44-tileGołębi błękit

Blue is a new pink! Ta delikatna paleta kolorystyczna jest synonimem delikatności i subtelności. Prawdziwy hit tego sezonu.

Trendy_kolorystyczne-2018_Design your wedding_5-tile

trendy kolorystyczne 2018_ design your wedding _ 62-tile

***

Jakie kolory będą dominować na Waszym weselu?

***

by N.

Fotografie / źródło: Design Your Wedding / Unica Forma / CrachaPinterest.com