Blog

Design Your Wedding / DIY  / UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH – ŚWIECZKI
swieczki_DIY_cover_photo

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH – ŚWIECZKI

Upominki dla gości weselnych cieszą się sporą popularnością i wywołują uśmiech na niejednej twarzy – pod warunkiem, że są dobrze przemyślane. Dlatego przygotowałyśmy nowy cykl wpisów, w którym raz w miesiącu przedstawiać będziemy nasze propozycje praktycznych prezentów, które będziecie mogli przygotować sami w domu. Na pierwszy ogień idą… świeczki!

 ***

Pięknie pachną, ładnie się prezentują, a jeśli dodacie spersonalizowany element, np. karteczkę z dopiskiem „dziękujemy” to z pewnością zachwycicie nawet najwybredniejszego gościa. Świeczki to uniwersalny prezent, który możecie łatwo dopasować do każdej pory roku: zimą wybierzcie zapach piernika (nasz ulubiony!), latem sprawdzą się cytrusy, jesienią jabłka z cynamonem, a wiosną polne kwiaty. To jak? Zaczynamy!

***

Potrzebujesz:
  • wosk pszczeli lub sojowy (naturalny, ekologiczny produkt)
  • ziarna kawy
  • aromat (my wybrałyśmy cynamonowy)
  • bawełniany knot oraz blaszka
  • słoik (rozmiar dowolny, najwyzklejszy kupicie w IKEA)
  • słomka lub patyczek do szaszłyków

swieczki_DIY_v1

Sposób przygotowania:

Jeden koniec bawełnianego sznurka – pełniącego funkcję knota – łączymy z blaszką, którą w kolejnym kroku umieszczamy na samym środku słoika (blaszka może „uciekać” dlatego możecie ją delikatnie przykleić do dna, aczkolwiek taki zabieg nie jest konieczny), natomiast drugi koniec przywiązujemy do słomki (jeśli nie macie słomek równie dobrze sprawdzą się patyczki od szaszłyków lub sushi).

upominki dla gości weselnych - świeczki - design your wedding

swieczki_DIY_7

swieczka_DIY_v3

Następnie wsypujemy część przygotowanych ziaren kawy do słoiczka i zabieramy się za roztopienie wosku. W tym celu potrzebny Wam będzie garnek z ciepłą wodą i szklana miseczka (wosk będziemy topić jak czekoladę – w kąpieli wodnej). Jeśli nie macie miski przygotujcie dwa garnki – jeden większy, drugi mniejszy.

swieczki_DIY_8

swieczka_DIY_v4

Czas na najprzyjemniejszą część! Dodajemy aromat – jego ilość zależy od oczekiwanej intensywności zapachu. Pamiętajcie, by aromat wlać bezpośrednio do roztopionego wosku, dzięki temu ładnie się wszystko wymiesza. Roztopiony wosk z dodanym zapachem przelewamy do słoiczka i odstawiamy do ostygnięcia.

swieczka_DIY_v5

Na końcowym etapie ucinamy knot, tak by lekko wystawał poza zastygnięty wosk, a także zabieramy się do dekoracji. Słoiczek możecie przyozdobić sznurkiem.

swieczka_DIY_6