Blog

Design Your Wedding / Lifestyle  / Warszawskie Targi Ślubne
Design Your Wedding - Alternatywne Targi Slubne

Warszawskie Targi Ślubne

Ależ mam dla Was ekscytujące wieści! Moje małe marzenie powoli nabiera kształtów i już niedługo bo w maju – a dokładniej 12 maja 2019 roku – ujrzy światło dzienne. Mowa o Design Your Wedding – Warszawskich Targach Ślubnych!

***

Przyznam się Wam skrycie, że zanim w ogóle zaczęłam myśleć o tworzeniu papeterii ślubnej moim celem było zorganizowanie targów. I to nie byle jakich tylko alternatywnych. Dlaczego akurat takich? Ponieważ mówiąc w skrócie mam okropną alergię na te organizowane z wielkim „rozmachem”, a używając słowa „rozmach” mam na myśli „kicz”. Różowe limuzyny i milion zespołów muzycznych grających „na zakładkę” w holu zdecydowanie zniechęcają mnie do przekroczenia recepcji. Ból głowy gwarantowany (przynajmniej u mnie). Jasne – o gustach się nie dyskutuje i być może macie zupełnie inne zdanie na ten temat i gdzieś tam hen daleko targi mają swoją klasę. Jeśli tak, to koniecznie dajcie mi znać 😉 

Tak duże przedsięwzięcie wymaga sporych umiejętności i organizacji. A także rozeznania w rynku bo nie oszukujmy się. Alternatywnych targów ślubnych ostatnio w Polsce sporo i bardzo dobrze! Cieszę się, że tak tłumnie i z wielką chęcią odwiedzacie często zaskakujące miejsca, ponieważ oznacza to, że organizatorom się chce. Usługodawcom się chce. Wszystkim chce się pokazać i wręcz udowodnić, że można inaczej, lepiej i po swojemu. Bo przecież o to w ślubach chodzi. Nieistotne czy wesele będzie na 20 czy 300 osób. Czy zostajecie w Polsce, a może ślubujecie w Honolulu. Czy grać Wam będzie orkiestra smyczkowa lub laptop z nagłośnieniem. To wszystko jest nieistotne. Istotni jesteście Wy. Wasz pomysł. Wasza miłość. 

Design Your Wedding - Alternatywne Targi Slubne

Także pomysł na targi zrodził się z idei. Jednak jak wiemy, nie samą ideą człowiek żyje, najpierw trzeba było wejść w magiczny świat ślubów. Początkowo czysto amatorsko, w dalszym rozwoju już profesjonalnie świadcząc usługi papeteryjne.  To wszystko miało pomóc mi w zrozumieniu Was, Waszych oczekiwań, Waszych problemów z którymi się borykaliście na co dzień. W którymś momencie przestałam być tylko „Panią od zaproszeń”, a stałam się kimś w rodzaju Waszej powierniczki, czasem przyjaciółki bo muszę Wam powiedzieć, że wiele przyjaźni w tym minionym roku się zrodziło 🙂 

Siedem miesięcy od narodzin Design Your Wedding postanowiłam wziąć udział w targach, jako niezależny Wystawca. Poznać Was. Poczuć klimat od tej drugiej strony. W lutym pojechałam do Gdańska, w maju zawitałam do Katowic, a w listopadzie zakończyłam okres targów we Wrocławiu.


ALTERNATYWNE TARGI ŚLUBNE – RELACJA


Zależało mi na tym, by być jak najbliżej Was. Wybierałam nieprzypadkowe miejsca. Gdańsk, Wrocław, Katowice – to części Polski z których miałam największy odzew. Dlaczego nie uczestniczyłam w Warszawskich targach? Odpowiedź jest bardzo prosta: szewc bez butów chodzi. Terminów było sporo lecz ostatecznie czasu niewiele. To błąd, który popełniłam choć chęci zawsze miałam sporo!


DESIGN YOUR WEDDING – WARSZAWSKIE TARGI ŚLUBNE


Jedenaście miesięcy od narodzin Design Your Wedding zorganizowałam pierwsze warsztaty, już jako DYW i były to przecudowne warsztaty plecenia wianków. Bawiłyśmy się świetnie, pogoda nam dopisała, było malowniczo i cudownie.

To właśnie wtedy, 24 czerwca odwiedziła mnie Wiktoria i podjęłyśmy decyzję: łączymy siły. Design Your Wedding oraz Pink Lemon Event tworzy największy do tej pory event. W sierpniu rozpoczęłyśmy poszukiwania modeli do sesji, która miała z kolei miejsce we wrześniu. W grudniu zgodnie ogłosiłyśmy: publikujemy!

Wszystko było gotowe. Zdjęcia, które robiła przecudowna Ola Kolanowska, którą to notabene poznałam na targach w Gdańsku, film przygotowany przez Aleksandrę Wróbel i świetnie zmontowany przez Aleksandrę Prądzińską, strona zapisów, plan działania.

Alternatywne Targi slubne Design Your Wedding


STYL


Jak już pisałam targów ślubnych w Polsce jest sporo. Każde województwo szczyci się swoim własnym, wypracowanym stylem. Nie chciałyśmy powielać schematów i robić targów na podobieństwo tych, które w Warszawie już są. Styl, jaki sobie narzuciłyśmy miał odzwierciedlać miejsce, w jakim będą się odbywać.

Warszawa – miasto kontrastów. Warszawa – miasto, w którym życie nocne kwitnie. Wreszcie Warszawa – miasto otwarte na nowe rozwiązania. Długo zastanawiałyśmy się jaki okres chciałybyśmy przywołać. Padło na czar minionych lat czyli 20-lecie międzywojenne. Zanim znajdą się krytycy, którzy zarzucą nam, że faktyczny obraz „tamtej” Warszawy wcale nie był tak idealny, chciałabym od razu uprzedzić: skupiamy się tylko i wyłącznie na wysokiej aktywności kulturalnej. Interesują nas masowe „pielgrzymki” do kawiarenek, kabaretów, teatrów. Zagorzałe dyskusje. Zabawy do białego rana. Czyli tak naprawdę w sferze naszych zainteresowań jest faktyczny przekaz każdego wesela: dwójka ludzi wyznaje sobie miłość w towarzystwie najbliższych i przyjaciół, by następnie udać się na wspólne świętowanie. Jakie to proste! A jak trudne do wykonania.

Panie i Panowie zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego planowania w stylu Wielkiego Gatsbiego!

Warszawskie targi ślubne design your wedding


SESJA ZDJĘCIOWA


Styl wybrany. Czas na realizację pomysłu. Rozpoczęły się poszukiwania modeli, miejsca na sesję, dodatków. Wahałyśmy się pomiędzy dwoma lokalizacjami w Warszawie, które wprost idealnie oddają klimat, w jakim chciałyśmy zorganizować sesję. Padło na wyjątkowe miejsce, jakim jest Weles Bar.

„Weles to ukryty koktajlbar, nieoznaczony żadnym szyldem i schowany za niepozornymi drzwiami. Mimo, że mieści się w ścisłym centrum miasta, jest miejscem o tajemniczym charakterze. Swoją nazwę wziął od władcy nocy, słowiańskiego boga Welesa, będącego też patronem magii, muzyki i dostatku.

Po wejściu do środka, goście przenoszą się do mistycznej krypty, w której spróbować mogą koktajli przygotowanych przez najlepszą kadrę barmańską Warszawy. Błyszczący cynowy sufit sprowadzony z USA, czy rzeźbione drewniane bary, które były kiedyś częścią brytyjskiej karuzeli, stanowią doskonałe tło dla precyzyjnie przygotowanych trunków. Całość dopełniają charakterystyczne marmurowe blaty i wykonany na zamówienie żyrandol z kryształów.

Reszta jest tajemnicą, do której dostęp będą  mieli tylko Ci, którzy odwiedzą Welesa.”

Miałyśmy to szczęście, że zdecydowały się z nami współpracować wspaniałe firmy, a raczej wspaniałe osoby, którym bardzo, bardzo dziękujemy! Szczególnie Oli Kolanowskiej za tak wspaniałe zdjęcia, Oli Wróbel za materiał do filmu a z kolei Oli Prądzińskiej za montaż. Sesja nie odbyłaby się bez sukni ślubnej od Joanny Niemiec, garnituru od p. Krzysztofa właściciela firmy Szyk Męski, butów od dziewczyn z Ksis, makijażu który wykonała Paulina Choińska czy fryzury najlepszej Loli Dziedzic. O drewnianą muchę zadbał Saintwood, a piękny dekadencki bukiet dostarczyła Marta z Muscari. Nie mogło zabraknąć też papeterii od Design Your Wedding (wiadomo!). A wszystko to byłoby niemożliwe gdyby nie Alicja i Wojtek, którzy z wielką cierpliwością poddali się całodniowej sesji!

Warszawskie Targi Ślubne Design Your Wedding


TARGI


Czego możecie spodziewać się odwiedzając nasze targi. Przede wszystkim świetnych, wyselekcjonowanych wystawców. Czekać na Was będą konsultanci ślubni, fotografowie, cukiernicy, projektanci sukien, garniturów i biżuterii, animatorzy czasu wolnego, zespoły muzyczne i inni.

Targi to idealny czas na to, by zainspirować się, porozmawiać z usługodawcami, których być może śledzicie w social mediach, zapytać o wolne terminy, dograć szczegóły

Targi zostaną wzbogacone o wydarzenia towarzyszące, które sprawią, że czas który u nas spędzicie będzie jeszcze lepszy. Zostanie przygotowana specjalna strefa chill, w której odpoczniecie, napijecie się chłodnych napoi i zjecie coś dobrego. Zaplanowałyśmy również wyjątkowy pokaz pierwszego tańca, idealnie wpasowujący się w klimat wydarzenia, nie zabraknie konkursów z nagrodami i innych niespodzianek o których dowiecie się wkrótce. Jedno jest pewne: przestrzeń jest na tyle duża, że spokojnie porozmawiacie z każdym, odpoczniecie i obejrzycie to, co Was interesuje. Według nas brzmi to fantastycznie 🙂

Targom towarzyszyć będzie magazyn reklamowy, w którym znajdziecie jeszcze więcej inspiracji, jeszcze więcej porad i praktycznych wskazówek, a także mnóstwo pięknych zdjęć będących wizytówką firm, które spotkacie.

Koniecznie zapiszcie datę w kalendarzu, przyjedźcie do Warszawy i odwiedźcie Design Your Wedding – Warszawskie Targi Ślubne!

Design Your Wedding – Warszawskie Targi Ślubne

12 maja 2019 I Mińska 65 I Warszawa

Warszawskie targi slubne Design Your Wedding


***

by N.

Fotografie / źródło: Design Your Wedding // Ola Kolanowska