Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / WESELE W STYLU BOHO
Wesele w stylu boho_ design your wedding

WESELE W STYLU BOHO

Ostatnio dużą popularnością cieszył się (i nadal to robi!) post na FB z inspiracjami wesela w stylu boho. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ jak się okazuje, przyszłe Panny Młode poszukują alternatyw do tradycyjnych wesel organizowanych w salach bankietowych. W związku z tym postanowiłam stworzyć dla Was wpis, w którym pokażę Wam jeszcze więcej inspiracji! P.S. Mam dobrą nowinę – już niedługo ruszą zapisy na 1. Warsztaty z plecenia wianków – więcej informacji już wkrótce. 

***

Słowo „boho” wywodzi się od „bohemy” będącej określeniem środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, odrzucając normy społeczne i sprzeciwiając się materializmowi. A więc styl boho wyraża nasz stosunek do świata i rzeczywistości. W praktyce oznacza luźne sukienki, koronki, falbany i kwiaty we włosach. Zatem jak stworzyć ślub będący kwintesencją stylu boho?  


PRZESTRZEŃ 


Klasyczny ślub boho odbywa się na świeżym powietrzu, blisko Matki Natury. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjęcie weselne odbyło się wewnątrz budynku natomiast duży nacisk kładzie się na wesela plenerowe – w ogrodzie, parku, na plaży lub terenach folwarcznych. 

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_1

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_2


ELEMENTY DIY 


Wesela boho są doskonałą okazją do włączenia elementów DIY, które z jednej strony stają się tańszą alternatywą dekoracji weselnych, a z drugiej mogą przynieść wiele radości i satysfakcji osobom, które wprost uwielbiają własnoręcznie tworzyć różne cuda, np. niektóre pary decydują się stworzyć własne aranżacje z kwiatów zebranych w ogrodzie, dekoracje świetlne w postaci lampionów ze światełkami w środku lub częstując gości nalewkami własnego wyrobu.

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_3

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_4


FOTOGRAFIA 


Fotografowie koncentrują się przede wszystkim na naturalnych elementach dnia (i nocy). W większości nowożeńcy pozują w idyllicznych lokalizacjach, by w pełni ukazać piękno otaczającej natury. 

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_5

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_6


KWIATY I DEKORACJE 


Wesele boho to… kwiaty! Sztuka polega na pokazaniu niewymuszonej naturalności. Wiecie, to trochę tak jak ze zdjęciami na Instagrama gdzie wrzucacie hashtag #nofilter. Niby taka nieumalowana, dopiero co obudzona, ale jednak robiąca wrażenie. Tak samo jest w przypadku bukietu Panny Młodej „Ah dopiero co zerwałam kwiaty na łące i postanowiłam je ze sobą połączyć”. 

Na wystrój zazwyczaj składają się wiszące kompozycje kwiatowe i ogromne ilości zieleni. 

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_7

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_8


STRÓJ 


Oj teraz czas na to, co niedźwiadki lubią najbardziej! Nie, nie będzie to miodek za to coś równie pysznego i ekscytującego! Mianowicie Wasz weselny look.  

Organizując wesele w stylu boho musisz wyglądać naturalnie (nie mylić ze słowem „źle”) i czuć się swobodnie. Znak rozpoznawczy? Koronka! Panny Młode zazwyczaj zakładają luźną, opływającą koronkową suknię, taką w której można bez przeszkód bawić się na zewnątrz nie bojąc się o lekkie zabrudzenia. Jeśli koronkowa suknia, to nie może zabraknąć pięknego wianka lub luźno wpiętych we włosy kwiatów.  

Panowie raczej stawiają na koszule z muszką lub kolorowy garnitur. Rzadko ubierają się nazbyt formalnie. 

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_9

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_10


OGÓREK 


I nie, nie chodzi o warzywo! Mowa o vanie marki Volkswagen, którym możecie podjechać do ślubu lub wykorzystać go, jako element dekoracyjny lub fotograficzny! Zamiast fotobudki, postawcie „odpicowanego ogórka”, zapewnijcie gościom przebrania (w tym celu najlepiej zawczasu udać się do lumpeksów i za grosze kupić elementy garderoby pochodzącej z przełomu lat 60. i 70.) i voilà! Gwarantuję, że goście będą się świetnie bawić.  

Wesele w stylu boho_ Design Your Wedding_11


PODRÓŻ POŚLUBNA 


Długo zastanawiałam się, czy dodać ten element, ale nie mogłam się powstrzymać! Powstało tyle pięknych miejsc w Polsce, że aż żal ich nie pokazać! Jeżeli jesteście zainteresowane przygotowaniem oddzielnego wpisu na ten temat, dajcie znać w komentarzu. 

Jak podróż poślubna to tylko w otoczeniu natury! Możecie wybrać bardziej egzotyczne miejsca takie, jak popularna ostatnio Tajlandia lub poszukać wyjątkowych miejsc na rodzimym podwórku, a będą to domki na drzewach, SPA w otoczeniu natury, aktywny wypoczynek w górach lub… na farmie.  

 

balia_Camp_SPA_4-1024x683

Camp SPA – http://campspa.pl/

W drzewach

W drzewach – http://wdrzewach.pl/


***

by N.

Fotografie / źródło: Pinterest / Camp SPA / W drzewach