Blog

Design Your Wedding / Papeteria  / Zaproszenia ślubne „Muminki”
zaproszenia ślubne Muminki _ Design Your Wedding _ cover

Zaproszenia ślubne „Muminki”

Zaproszenia ślubne “Muminki” to nowy projekt dla Ani i Tomka, który powstał, by cieszyć. Ponownie udało nam się zrealizować wyjątkowe zamówienie, dla wyjątkowej pary, przy użyciu wyjątkowego, ekologicznego papieru.

Bardzo lubię, te nasze małe, kameralne spotkania, podczas których mogę uczestniczyć w Waszych wyborach. Przy dobrej muzyce, herbacie lub kawie i przede wszystkim papeterii, wsłuchuję się w Wasze oczekiwania, plany i marzenia. Nie inaczej było w przypadku Ani, która pojawiała się u mnie pewnego letniego wieczora. Pełna obaw, a zarazem nadziei na stworzenie pięknego projektu. Od początku marzeniem Panny Młodej, było przedstawienie wizerunku Muminków, gdyż to właśnie te bajkowe postaci, bliskie są przyszłym małżonkom.

Z radością, ochotą i wewnętrznym przekonaniem, że zrobię wszystko by Para otrzymała to, co sobie wymarzyła, przystąpiłam do omówienia szczegółów. I choć pierwotne założenie, zostało przysłonięte minimalistycznym rozwiązaniem z wykorzystaniem gipsówki, to summa summarum urocze “Muminki” ostatecznie pojawiły się na papeterii.

zaproszenia ślubne Muminki _ Design Your Wedding

AKWARELOWA ILUSTRACJA

Zamówienie obejmuje dwustronne zaproszenie w formacie A6. Pierwsza strona zawiera ilustrację dwóch, przytulających się “Muminków” na tle gór. Druga zaś zaprasza na uroczystość zaślubin, a także dalsze świętowanie. Jako, że całość miała zostać utrzymana w dość minimalistycznym tonie, to wspólnie zdecydowałyśmy się na skromny element dekoracyjny, w postaci akwarelowych kwiatków. Całość dopełnia ręcznie składana koperta, w idealnym odcieniu niebieskiego, pasującego do kultowego już Domu Muminków.

EKOLOGICZNY PAPIER

Wybór papieru nie był tak oczywisty. Od początku Ania wiedziała, że woli rozwiązanie bardziej kremowe, aniżeli białe.Kolejnym punktem była faktura papieru – koniecznie gładka, bez żadnych widocznych faktur. Dlatego też w procesie eliminacji postawiłyśmy na nową linię niepowlekanego, barwionego w masie papieru z dodatkiem odpadów pochodzenia organicznego, w tym m.in. kukurydzy, oliwek, orzechów laskowych i migdałów. Dodatki te stanowią 15% składu papieru i wpływają zarówno na jego strukturę, jak i wygląd.

zaproszenia na ślub Muminki Design Your Wedding _ buy now

Od początku istnienia marki Design Your Wedding wiedziałam, że oferowane przeze mnie produkty będą ekologiczne. Papier, który wybrała Ania posiada certyfikat FSC, jest wolny od GMO, posiada aż 30% włókien pochodzących z recyklingu, a jego produkcja bazuje wyłącznie na energii 100% odnawialnej. Decydując się na taki papier, mamy świadomość, że podczas jego produkcji emisja CO2 redukowana jest o 20% (!).


ZAPROSZENIA ŚLUBNE „MUMINKI”


DETAL MA ZNACZENIE

Na uwagę zasługują również dopasowane koperty. Jak już wspomniałam, kolor miał bardzo duże znaczenie. Zależało nam, by nawiązać do Domu Muminków dlatego też, wybór odpowiedniego odcienia niebieskiego nie mógł zostać zbagatelizowany. Koperty składamy ręcznie przy pomocy wcześniej przygotowanych wykrojników, dopasowanych do naszych rozmiarów zaproszeń. Każda z nich została wykonana z grubego papieru (300g). To kolejny z naszych znaków rozpoznawczych – przy produkcji zaproszeń korzystamy TYLKO z papierów o wysokiej gramaturze. W naszych kolekcjach próżno szukać gotowych, kupnych rozwiązań.

zaproszenia na ślub Muminki Design Your Wedding

REALIZACJA

Po wyborze papieru i omówieniu szczegółów, przyszedł czas na przystąpienie do realizacji zamówienia. Ze względu na to, iż był to projekt indywidualny, prace rozpoczęły się od szkiców koncepcyjnych, a następnie po akceptacji Panny Młodej, ilustracja nabrała kolorów, została zeskanowana, a także poddana obróbce graficznej. Po przygotowaniu personalizacji (cyfrowym wpisaniu imion i nazwisk zaproszonych gości), pliki wraz z dopasowanymi winietkami, zostały przekazane do druku.

winietka ślubna Muminki Design Your Wedding

Efekt końcowy: ogromny uśmiech Ani. Widok ten był największą nagrodą, jaką można było sobie wymarzyć. Dzięki takim chwilom, wiem, że to, co robię, praca jaką wykonuje, ma sens. Z tego miejsca raz jeszcze dziękuje Wam za zaufanie i jednocześnie jestem ciekawa Waszego zdania, na temat zaprezentowanych zaproszeń.


zaproszenia na ślub Muminki Design Your Wedding _ cover