Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / Życzenia na Boże Narodzenie: co napisać w kartce
Życzenia na Boże Narodzenie_ co napisać w kartce _ Design Your Wedding

Życzenia na Boże Narodzenie: co napisać w kartce

Nadchodzi najpiękniejszy czas w roku! I choć tegoroczne święta będą inne niż do tej pory, to mam dla Was nowe kartki świąteczne. Wszak poczta wciąż działa i działać będzie.

Życzenia na Boże Narodzenie nie jednej osobie spędzają sen z powiek. Zazwyczaj okazuje się, że wybór kartki świątecznej jest znacznie prostszy aniżeli chęć napisania pięknych, niepowtarzalnych i płynących prosto z serca słów. Dlatego postanowiłam przygotować krótki przewodnik, a raczej parę wskazówek dotyczących tworzenia własnych wiadomości dla przyjaciół, rodziny, partnerów biznesowych i dla tych, którzy są daleko.

***

Koniec października i początek listopada jest dla mnie kluczowy, ponieważ to właśnie wtedy zaczynam tworzyć listy prezentów nie tylko dla najbliższych ale i dla partnerów biznesowych. Tak, dobrze czytacie. Moja marka opiera się na relacjach i o te staram się dbać najlepiej, jak potrafię. Dlatego co roku tworzę listę osób, z którymi udało mi się stworzyć ciekawe projekty, lub z którymi często współpracowałam. I to właśnie dla nich w małym podziękowaniu mam najczęściej prezenty (w roku 2019 były to słodkie lukrowane pierniczki) wraz z wypisaną kartką świąteczną.

Ponieważ marka Design Your Wedding jest wciąż mała to mogę sobie pozwolić także na indywidualne podziękowania dla moich Par Młodych, które w danym sezonie zdecydowały się na zamówienie u nas pakietów, tj. zaproszeń z dodatkami weselnymi. Tym samym również i do nich wędrują karteczki z ciepłymi słowami.

Przygotuj się do pisania

Biorąc pod uwagę powyższe słowa zachęcam Was do stworzenia swojej własnej listy osób, którym chcielibyście wręczyć kartkę świąteczną. Nie musicie ograniczać się jedynie do rodziny czy przyjaciół. Czasem warto wziąć pod uwagę też inne osoby, jak np. Panią z okienka na poczcie u której regularnie nadajecie listy, czy koleżankę której nie widziałyście „wieki” choć od czasu do czasu rozmawiacie ze sobą na portalach społecznościowych.

Z resztą taka lista ma też inne zalety: czarno na białym widzicie ile dokładnie kartek potrzebujecie. A im więcej kartek tym lepsze ceny, bo jak głosi większość reklam „w zestawie taniej!”. Tym samym zachęcam Was do zapoznania się z naszymi wzorami świątecznymi.


Życzenia na Boże Narodzenie: co napisać w kartce

Przenieś się do sklepu i spraw bliskim odrobinę magii!


Jak już się upewnisz, że masz wystarczającą ilość kartek, a także kopert, znaczków (jeśli nie chcesz nadawać listów na poczcie tylko wolisz od razu wrzucić je do skrzynki pocztowej) i długopisów (wbrew pozorom nie jest to taka błaha sprawa) to włącz świąteczną muzykę. Albo jakąkolwiek inną, która wprawi Cię w radosny nastrój. Przynajmniej taki, dzięki któremu masz flow – nawet możesz śpiewać i tańczyć w trakcie!

Jeśli macie dzieci to możecie włączyć je w tę jakby nie było wspaniałą tradycję wypisywania kartek. Dzieciaki mogą coś na nich narysować, podpisać się swoim imieniem lub zaadresować koperty.

Życzenia na Boże Narodzenie dla rodziny

Niezależnie od tego, czy kartka ma powędrować do mamy, taty, dziadków, małżeństwa, czy świeżo upieczonych rodziców moja rada jest jedna: dodaj coś osobistego, np. zainteresowania tych osób, albo jakieś wspólne w danym roku przeżycia.

Przykłady

 • Wesołych Świąt! Oby 2021 rok przyniósł jeszcze więcej turniejów i wspaniałych wygranych;
 • Kiedy wspominam najszczęśliwsze wydarzenia tego roku, na myśl przychodzi mi dzień Waszego ślubu. Mam nadzieję, że wspólnie spędzicie wspaniałe, pierwsze Święta Bożego Narodzenia.

Życzenia dla przyjaciół

Z przyjaciółmi jest tak, że naprawdę nie musisz się silić na wyszukane wierszyki. Ostatecznie to, co miałoby być już zostało wypowiedziane. Dlatego warto skupić się na tym, co aktualne – zmiana pracy, przeprowadzka, nowe hobby, podróże.

Przykłady

 • Wesołych Świąt! Dużo pysznego jedzenia, masy prezentów i uśmiechów. PS. Widzimy się na wino, jak wrócisz!;
 • Mam nadzieję, że Mikołaj w tym roku jest wyjątkowo dla Ciebie dobry, ponieważ zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Dla tych, którzy są daleko

Być może w tym roku nie uda Ci się spotkać z najbliższymi, dlatego warto dać im znać, że o nich pamiętasz i tęsknisz.

Przykłady

 • Może nie spędzimy razem tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, ale pamiętaj, że wciąż będziesz w moim sercu;
 • Boże Narodzenie bez Was nie będzie takie samo, ale mimo wszystko życzymy Wam super odpoczynku na upragnionym wolnym. Już za Tobą tęsknię!;
 • Nie mogę uwierzyć, że minęło tyle czasu, odkąd się ostatnio widziałyśmy! Jest to zdecydowanie za długo i mam nadzieję, że wkrótce się złapiemy. Tymczasem zjedz za mnie dodatkową porcję pierogów. Wesołych i pogodnych świąt.

Życzenia na Boże Narodzenie_ co napisać w kartce _ Design Your Wedding (2)

Przenieś się do sklepu i spraw bliskim odrobinę magii!


Życzenia na Boże Narodzenie uwzględniając trudne okoliczności

Boże Narodzenie może wiązać się z mieszanymi emocjami dla osoby stojącej w obliczu choroby, utraty pracy, żałoby lub innych trudnych okoliczności. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak dać im do zrozumienia, że ciepło o nich myślisz, w tym szczególnie złym okresie w roku.

Przykłady

 • W tym roku napotkaliście więcej wyzwań niż każdy, by przypuszczał. Życzymy Wam spokoju, nadziei i lepszych dni;
 • Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie Ci wiele możliwości;
 • Czasami święta przypominają nam o tym, co straciliśmy. Ale nigdy nie stracisz miłości i troski tych, którzy Cię znają i którzy chcą dla Ciebie, jak najlepiej.

Życzenia na Boże Narodzenie, a relacje zawodowe

Nikt nie powiedział, że kolegom, czy koleżankom z pracy, a nawet szefowi (!) nie można wręczyć kartki z życzeniami. Wręcz przeciwnie! Osobiście jestem zwolenniczką wszelkich „składek” na prezent dla szefa pod koniec roku – w końcu to miły gest, który z pewnością go lub ją ucieszy. Natomiast to, co ważne to fakt, że w takim przypadku nie życzymy pełnego brzucha i masy prezentów. Życzenia powinny mieć wydźwięk formalny. Jeżeli zaś chodzi o kolegów/koleżanki – to już zależy od Waszych relacji.

Przykłady

 • Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego, w nadchodzącym 2021 roku!;
 • W tegoroczne święta życzymy zasłużonego odpoczynku i spokoju.

Gotowe życzenia na Boże Narodzenie

A teraz coś dla tych, którzy nie chcą główkować i wymyślać indywidualnych życzeń. Oczywiście nie ma w tym absolutnie nic złego! Dlatego też poniżej znajdziecie listę typowych świątecznych wierszyków, które możecie wpisać w kartki świąteczne lub po prostu wysłać sms do najbliższych. Enjoy!

 • Wesołych, pogodnych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Pociechy z najbliższych, dobrych dań na stole wigilijnym, lśniącej gwiazdki na niebie oraz dużych prezentów. A z okazji zbliżającego się Nowego Roku wytwornej zabawy i samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym;
 • Boże Narodzenie. Te dwa słowa budzą w nas ciepłe wspomnienia. Niech to ciepło opromienia wasze życia, wskazując drogę, którą warto się kierować. Przyjmijcie proszę życzenia – zdrowia, miłości i bliskości – bo te wartości są przecież w życiu najważniejsze. Przeżyjcie ten czas wspólnie i i pełni radości;
 • Niech nasze skromne życzenia będą dla was iskrą radości, która błyśnie w waszym życiu. Z głębi naszych serc życzymy wam tego, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, minęły w atmosferze radości, miłości i wzajemnego zrozumienia. Niech miłość na zawsze zamieszka w waszym życiu i będzie wam najlepszym drogowskazem;

Wierszyki na Boże Narodzenie 2020

Szczęścia większego niż Pałac Kultury,
przygód ciekawszych niż szkolne lektury.
Życia dłuższego niż włoskie spaghetti,
snów kolorowych jak barwne konfetti.
Słodyczy słodszej niż tort.
A przede wszystkim Wesołych Świąt!

W ten Nowy Rok każdy przesyła
najpiękniejsze na świecie życzenia
i ja Tobie z głębi serca wysyłam
najcieplejsze pozdrowienia.

Merry Christmas,
Christmas Merry
były sobie renifery,
miały bardzo śmieszne minki,
bo urwały się z choinki
i znalazły ciepły kąt,
by Ci życzyć Happy świąt!

Życzenia świąteczne firmowe

 • Boże Narodzenie, to czas, gdy wiele życzeń płynie, a nasze choć nie będą jedyne to z serca płyną. Życzymy Wam aby ten wyjątkowy czas upłyną w radosnym nastroju oraz był wypełniony pokojem i spotkaniami z najbliższymi. Niech marzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole zrealizują się w nadchodzącym Nowym Roku;
 • Nadchodzące Święta to niezwykle podniosły oraz przepiękny czas, dlatego mamy przyjemność złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zdrowie, dalsze sukcesy w firmie oraz przyjaźnie nastawieni klienci to największy skarb, dlatego mamy nadzieję, że zawsze będą Państwo zadowoleni z tych najważniejszych aspektów;
 • Wszystkim naszym Kontrahentom oraz Partnerom Biznesowym pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mamy głęboką nadzieję, iż nadchodzące Święta okażą się dla Państwa niezwykle radosne, szczęśliwe, spokojne oraz spędzone w gronie najbliższych osób i przyjaciół.

Życzenia na Boże Narodzenie_ co napisać w kartce _ Design Your Wedding (3)

W zestawie taniej! Sprawdź nasze propozycje.