Blog

Design Your Wedding / Papeteria  / Chabrowe zaproszenia ślubne

Chabrowe zaproszenia ślubne

Chabrowe zaproszenia ślubne zaraz po naszej Królowej Piwonii, stają coraz bardziej popularne. Nic dziwnego! Zaproszenia prezentują się tak samo dobrze w sielskich klimatach, jak i typowych glamour. Więc niezależnie od tego czy planujesz ślub w stodole czy w przepięknej rezydencji tudzież pałacu – nasza propozycja będzie wprost idealna!

Zaproszenia ślubne z pazurem

Chabry, najczęściej wykorzystywane są na weselach rustykalnych. Dlaczego? Gdyż najczęściej łączone są z makami, a to już prosta droga do dekoracji z dodatkiem zbóż. Sielsko, miło i przyjemnie, prawda? A co w przypadku gdy ślubujemy owszem w pięknym miejscu lecz bardziej eleganckim, w pałacu albo rezydencji? 

Tu mamy dla Was dobrą nowinę, gdyż nie ma konieczności zmiany motywu – z maków, zbóż i innych polnych cudowności można zrezygnować, a zamiast tego postawić na zaproszenia ślubne z pazurem. Z pazurem, gdyż nieoczywiste i takie, które na długo zapadną w pamięci.

Papier

Wybór papieru nie jest tak prostą sprawą, jakby się wydawało. W naszej ofercie znajdziecie trzy różne rodzaje papieru, na jakich drukujemy Wasze zamówienia. Jest to papier standardowy o gramaturze 260g, który charakteryzuje się lekko fakturowaną powierzchnią (w dotyku bardzo przypomina papier akwarelowy), papier czerpany o gramaturze 200g, a także papier bezdrzewny o gramaturze 300g (sztywny, gruby, charakterystyczny w dotyku). 

chabrowe zaproszenia ślubne design your wedding instagram

Chabrowe zaproszenia ślubne wraz z rebusem i RSVP drukowane na papierze czerpanym.

Już się pogubiłyście? Spokojnie, przygotowałam krótkie zbliżenia, na każdy z wymienionych papierów. Co ważne – nie tylko grubość jest ważna ale i też to, jak prezentują się kolory na wybranych papierach. I tak: papier standardowy charakteryzuje się jasnymi kolorami, papier czerpany nadaje lekkiego ciemnego tonu, a bezdrzewny maksymalnie je rozjaśnia. 

Od góry widać papier czerpany, jest w lekko kremowym odcieniu. Poniżej widzicie butelkę z napisem „Białe wino” to z kolei jest papier standardowy (jak się przyjrzycie, zauważycie lekką fakturę), po prawej stronie tam gdzie widać sam przekreślony bukiet i prezent macie papier bezdrzewny. Jest zdecydowanie bardziej biały od pozostałych.

chabrowe zaproszenia ślubne rodzaje papieru

Rodzaje papieru: papier czerpany, papier standardowym, papier premium (bezdrzewny).

Ilustracja

Czym byłyby zaproszenia ślubne, gdyby nie przepiękna, ręcznie wykonana ilustracja? Obróbka graficzna już bezpośrednio w programie daje nam bardzo dużo możliwości – to oznacza, że dowolnie możemy układać kompozycje, a nawet i zmieniać kolor – tak, jak chociażby było to w przypadku ostatniej realizacji, gdzie zrezygnowaliśmy z niebieskiego, na rzecz fioletu. Wzory mogą być minimalistyczne, w połowie rysunkowe, lub całkowicie bogate, jak w naszej propozycji. Przepiękny, mieniące się kolorami z każdej strony bukiet chabrów sprawi, że Wasi goście zaniemówią z wrażenia! 

chabrowe zaproszenia ślubne design your wedding

Koperta

Jak wiecie – wszystkie koperty składamy ręcznie w naszej małej pracowni. Dlaczego zdecydowałyśmy się na taki krok? Na rynku dostępnych jest wiele kopert w niezliczonych kolorach lecz… jedynie o grubości 115g. Jak na nasze standardy to zdecydowanie za mało, zwłaszcza, że lubimy, gdy grubość zaproszenia idealnie pasuje do grubości kopert. Dlatego opracowałyśmy wykrojniki i na ich podstawie wychodzą cudowne koperty! Cudowne, gdyż nasza pomysłowość może czerpać garściami z tej kopertowej niezależności! Tak oto powstały koperty z papieru czerpanego z dodatkiem płatków kwiatów, w tym wspomnianego bławatka.

prosba o blogoslawienstwo koperty z chabrami

Koperty C6 z papieru czerpanego z dodatkiem płatków bławatka.

Jak wyróżnić zaproszenia ślubne? Rezygnując ze standardowej koperty, na rzecz tej z zatopionymi płatkami chabrów. Czyż nie są piękne? W towarzystwie minimalistycznych odbić lakowych prezentują się jeszcze lepiej!

Koperty C5 z dodatkiem papieru czerpanego z płatkami bławatka,

odbiciem lakowym „miłość” oraz piernikową oponką z płatkami bławatka.

Chabrowe zaproszenia ślubne …

… nie muszą być nudne! Dlatego kolejną z naszych propozycji jest rebus. Rebusy wszyscy dobrze znacie – to one nadają kierunek “prezentowy” Waszym gościom. I tak w prosty, zgrabny i zdecydowanie uroczy sposób (wystarczy spojrzeć na psiaka poniżej) przekazujecie zaproszonym gościom swoją prośbę. Jestem ogromną fanką rebusów i cieszę się, że Wy również powoli przekonujecie się do tego pomysłu.

chabrowe zaproszenia ślubne rebus chabry piesek design your wedding

Rebus „Chabry” z uroczym psiakiem zbierającym pieniążki na karmę i inne przydatne produkty do schroniska.

Prośba o błogosławieństwo

Jeżeli zastanawiacie się, jak w ładny, estetyczny i zdecydowanie wzruszający sposób poprosić Waszych kochanych rodziców o błogosławieństwo to mamy dla Was słodką propozycję! Dlaczego słodką to zaraz wyjaśnię. Jak połączyć prośbę o błogosławieństwo z zaproszeniem? Najlepszym rozwiązaniem, jest rozwiązanie tekstowe. Na jednej karcie, większej A5, umieszczacie spersonalizowany tekst, wraz z wszystkimi potrzebnymi danymi. Przede wszystkim jest to data uroczystości i godzina. Druga strona może zawierać Wasz ulubiony cytat.

Ale to nie wszystko! Prośby o błogosławieństwo najczęściej pakujemy w wyjątkową kopertę z papieru czerpanego, z dodatkiem bławatków, do tego dołączamy odbicia lakowe z napisem miłość (nasze odbicia dostępne są w ogromnej ilości kolorów, także dla każdego coś dobrego) i na koniec – tu już mowa o słodkościach – dodajemy przepiękny (i pyszny!) piernik z dodatkiem płatków bławatka w formie oponki lub znaczka pocztowego.

WOW!

prosba o blogoslawienstwo chabryProśba o błogosławieństwo, motyw Chabry, wariant „Miłość”

 


***

Chabrowe zaproszenia ślubne zachwycają swoją ilustracją, wykonaniem, a także pasującymi dodatkami weselnymi.

Jestem ciekawa czy Wam też się podobają, dajcie znać w komentarzu!

N.