Blog

Design Your Wedding / Lifestyle  / Z EKOLOGIĄ NAM DO TWARZY

Z EKOLOGIĄ NAM DO TWARZY

Firm zajmujących się papeterią ślubną jest… bardzo dużo. Co więcej, każdego dnia pojawiają się nowe, przekonane o swojej wyjątkowości. I mają rację! Dlaczego? Ponieważ każdy z nas jest inny. Różnimy się gustem, wyznaniem, poglądami czy charakterem.

***

Wyobraź sobie leniwy, niedzielny poranek. Postanawiasz wybrać się do swojej ulubionej, a może najbliższej piekarni po pieczywo. Stajesz w kolejce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że każdy wybierze ten sam rodzaj chleba? Nikłe. Nie inaczej jest z wyborem odpowiedniej papeterii ślubnej. Jedni zdecydują się na nowoczesne rozwiązanie w postaci magnesów. Drudzy zamiast zaproszeń stworzą stronę internetową. Trzecia para zakocha się w czerpanym papierze, czwarta postawi na doświadczonego kaligrafa, a piąta wybierze dodatki wykonane z drewna. Widzicie? Ile piekarni tyle smakowitego i pachnącego pieczywa!

Często wybieram się na długie spacery do lasu. Czasem zdarzy mi się zgubić (okey. zawsze się gubię), czasem zapomnieć o całym świecie. Chłonę naturę, jej widoki, zapachy, dźwięki. Lubię wszechogarniającą, a zarazem kojącą ciszę i spokój.

Dlatego nad wyborem kierunku, w jakim chciałam podążać decydując się na otworzenie Design Your Wedding nie musiałam się długo zastanawiać. Był dla mnie oczywisty. Zdecydowałam, że każdy produkt jaki wypuszczę z mojej małej, skromnej piekarni będzie BIO. Co to oznacza w praktyce?

Papier ekologiczny pochodzący w 100% z recyklingu

Czy wiesz, że użycie 1 tony makulatury do produkcji papieru zamiast celulozy z drzew, pozwala zaoszczędzić ok. 25 000 litrów wody, ok. 1500 litrów ropy i ok. 4 000 kWh prądu?

Decydując się na wybór papieru z recyklingu przyczyniamy się do ochrony lasów zmniejszając zapotrzebowanie na drewno, a także walczymy z globalnym ociepleniem redukując emisję gazów cieplarnianych uwalnianych chociażby podczas spalania.

Papier, który wykorzystuję dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: śnieżnobiałym, lekko kremowym i brązowym. Kolor biały uzyskuje się dzięki starannej selekcji makulatury oraz wykorzystaniu nowoczesnych procesów recyklingu, oczyszczania i odbarwiania odbywającego się bez użycia chloru.

Czym jeszcze charakteryzuje się papier BIO? Jest bezwonny i posiada niesamowitą w dotyku, lekko chropowatą fakturę, na której namalowane akwarelą elementy, prezentują się jeszcze bardziej okazale.

Ekologiczna papeteria ślubna - Design Your Wedding

***

Graficzne elementy widoczne na papeterii i dodatkach ślubnych to dzieło moich niezastąpionych ilustratorek. Dzięki uprzejmości jednej z nich przybliżymy Wam technikę malowania akwarelą, która daje niepowtarzalny efekt lekkości.  

„Fantazyjnie nachodzące na siebie pola barwne, prześwitująca biel papieru, subtelne rozmycia, plamy, krople farby gdzieniegdzie podbite kontrastowym pociągnięciem pędzla.”

Do malowania akwarelami potrzebujemy trzech elementów:
  • koloru farby,
  • bieli papieru,
  • wody.

Rozcieńczając farbę wodą można uzyskać całą gamę natężenia barwy. Biel uzyskuje się poprzez pozostawienie niezamalowanych obszarów papieru, a ponieważ akwarele nie są farbami kryjącymi, to nie ma możliwości nałożenia koloru jasnego na kolor ciemniejszy, a także nie uda nam się zamalować nieudanej części obrazka.

Malując akwarelą możemy:
  • zamalowywać kolejne obszary papieru nakładając pola barwne,
  • nałożyć na siebie kilka plam składających się z różnych kolorów, by uzyskać ciekawe połączenia,
  • obserwować, jak plama rozchodzi się w kilku różnych kierunkach, czasem łącząc się z innymi kolorami, dzięki uprzedniemu zwilżeniu papieru.

Akwarele dają niepowtarzalne efekty, które nie do końca są przewidywalne, co moim odczuciu jest niesamowite i robi wręcz piorunujące wrażenie.

Ale! Musimy pamiętać, że malowanie akwarelą to nie zabawa. To ciężka praca i poświęcony czas, na stworzenie wyjątkowych, ręcznie malowanych elementów.

Ekologiczna papeteria ślubna - Design Your Wedding

 

Przygotowania pliku graficznego rozpoczynamy od poszukiwania inspiracji. Następnie wykonywany jest szkic, na który nakładane są farby od najjaśniejszych do najciemniejszych tonów. Dodatkowo wykonywane są ilustracje różnych elementów, które stają się bazą do stworzenia motywu dekoracyjnego.

“(…) jeśli jest taka możliwość obserwuję żywe kwiaty i rośliny”

Gotowe ilustracje skanowane są w wysokiej rozdzielczości, a następnie poddawane dalszej obróbce komputerowej. Z tak przygotowanych elementów komponowany jest motyw dekoracyjny, który staje się punktem wyjścia dla całego projektu. To od charakteru motywu będzie zależeć dobór fontów  i kompozycja gotowej papeterii…

… którą możecie znaleźć na stronie Design Your Wedding. Po przesłaniu przez Was kompletnych informacji (tekstu, który powinien znaleźć się na etykietach, tablicach czy menu, a także listy gości, etc.) przygotowujemy zamówienie do druku, by następnie pięknie wszystko zapakować i Wam dostarczyć.

Uf! Złożony proces, prawda? Jednak radość tworzenia i przede wszystkim Wasze reakcje są nie do opisania!

Zaproszenie_ślubne_piwonia_ Design Your Wedding_ v4

Zaproszenie ślubne „Piwonia”

***

A jaki jest Twój ulubiony rodzaj pieczywa?

Brak komentarzy
Zostaw komentarz