Blog

Design Your Wedding / Papeteria  / Koperty tłoczone z napisem „miłość”
Koperty tłoczone z napisem miłość Design Your Wedding Pingwiny, Przyjaciele Oh My God, Wyderki, Eliksir Miłości

Koperty tłoczone z napisem „miłość”

Koperty tłoczone z napisem „miłość” to nowość w sklepie Design Your Wedding. Planowanie ślubu to czas pełen emocji, nadziei i wyborów, również tych związanych z papeterią. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób skupia się na cyfrowym świecie, papeteria ślubna wciąż jest wyjątkowym elementem, który dodaje osobistego charakteru i elegancji całemu wydarzeniu.

Jeśli chcesz dodać odrobinę elegancji do zaproszeń ślubnych to koperty tłoczone z napisem „miłość” są doskonałym wyborem. Zwłaszcza jeśli zależy Wam na niecodziennych rozwiązaniach, a tych w naszej pracowni nie brakuje! Kaligrafia imion i nazwisk zaproszonych gości na kopercie, ręcznie składane koperty z wtłoczonymi płatkami bławatka, odbicia lakowe z wieloma wzorami i wiele innych elementów, które spowodują, że Twoja papeteria stanie się wyjątkowa. A goście zdecydowanie nie przejdą obok niej obojętnie! W dzisiejszych artykule dowiesz się nieco więcej o naszej nowości – tłoczeniach na trójkątnym zamknięciu.

***

Koperta tłoczona to znaczy jaka?

Technika naniesienia dowolnego napisu na kopertę przypomina letterpress, o którym pisaliśmy w artykule poświęconemu technikom druku. Tłoczony napis charakteryzuje się „wybrzuszeniem” lub efektem 3D gdy przejedzie się po nim palcem. Powstaje on przy pomocy wypukłych matryc, które po zakleszczeniu wybijają wzór na papierze. Standardowo letterpress wykonuje się na wysokiej jakości papierze bawełnianym o gramaturze ponad 700 g/m2. My na użytek kopert, które są znacznie (!) cieńsze (120 g/m2) posługujemy się gumowymi matrycami.

Jak powstaje napis? Ten dostępny na naszej stronie jest gotowy, do zamówienia „od ręki”. Zdecydowaliśmy się na słowo „miłość”, ponieważ jest ono najczęściej zamawiane przez Pary Młode w przypadku odbić lakowych. Indywidualne zamówienia powstają w 2 prostych krokach:

  • powstaje projekt graficzny na zamówienie
  • napis/grafika rzeźbiona jest w gumowych nakładkach

Na koniec płytki umieszczane są w specjalnie przeznaczonym do tego narzędziu i… zaczyna się praca ręczna! Na każdej kopercie, ręcznie odciskany jest przygotowany wzór. Rezultatem jest piękna koperta, która dodaje elegancji i wyrafinowania zaproszeniom ślubnym.

Koperty C6 tłoczone z napisem miłość Design Your Wedding Pingwiny, Przyjaciele Oh My God, Wyderki, Eliksir Miłości

Dlaczego warto zamówić koperty tłoczone z napisem „miłość”

Jedną z głównych zalet kopert tłoczonych jest ich atrakcyjność zarówno wizualna, jak i dotykowa. Wypukły wzór na kopercie tworzy uderzający efekt, który może nadać ton pozostałym elementom papeteryjnym. Ponadto faktura takiego tłoczenia dodaje kopercie wyjątkowego i luksusowego charakteru, wyróżniając ją spośród innych, bardziej standardowych opcji.

Koperty tłoczone z napisem / grafiką możemy dostosować do projektów nie tylko zaproszeń ślubnych, tworząc spójny i dopracowany wygląd na specjalne wydarzenie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz prosty monogram, czy bardziej wyszukany projekt, tłoczone koperty oferują poziom personalizacji, który jest trudny do osiągnięcia przy użyciu innych metod drukowania.

***

Podobają Ci się nasze koperty? Dostaniesz je tutaj. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ilość, a w uwagach do zamówienia wpiszesz nazwę koloru, który Cię interesuje. Jeśli zależy Ci na indywidualnym projekcie zachęcamy do kontaktu e-mail. A po resztę inspiracji wpadaj na naszego Instagrama!