Blog

Design Your Wedding / Bez kategorii  / Zaproszenia na ślub jesienią
Zaproszenia na ślub jesienią / Design Your Wedding

Zaproszenia na ślub jesienią

Wybierając zaproszenia ślubne warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak motyw przewodni wesela, czy kolory. Dlatego jeśli planujesz ślub we wrześniu lub październiku to postaw na jesienne zaproszenia i dodatki.

Bogata, jesienna paleta kolorystyczna, a także możliwość wykorzystania ciekawych i oryginalnych motywów, sprawiają że papeteria staje się wyjątkowa. W końcu to właśnie zaproszenia wywołują pierwsze wrażenie. Te wybrane specjalnie z myślą o porze roku nie tylko zawężają poszukiwania – ilość dostępnych wzorów może przyprawić o mały zawrót głowy. O tyle o ile latem królują złocenia i motywy kwiatowe, takie jak piwonie lub chabry, tak w okresie złotej pory roku można zaszaleć z bardziej oryginalnym podejściem. Zaproszenia na ślub jesienią to nie tylko minimalizm lub wykorzystanie koloru pomarańczowego. To także dynie, drzewa, liście, a nawet papier z pozostałościami po produkcji kawy! Swoją drogą musicie wiedzieć, że ekologiczne papiery mają to do siebie, że znaczą część pulpy drzewnej, zastępuje się produktami ubocznymi, np. skrawkami skór, owocami, kawą lub orzechami.


Więcej o ekologii i papierach, które wykorzystujemy przeczytacie w tym wpisie:

FSC – co to właściwie znaczy

FSC - co to właściwie znaczy Design Your Wedding


Śluby jesienią – nowy trend?

Zarówno czerwiec, jak i październik to najpopularniejsze miesiące zawierania małżeństw. Jesienne, chłodniejsze temperatury pozwalają na szereg możliwości i są istnym placem zabaw dla tych, dla których kreatywność nie zna granic! Przepisy na jesienne koktajle, kolacja przy ognisku, sezonowe potrawy i lokalne produkty… To wszystko sprawa, że uroczystość spędzona w gronie najbliższych staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. Tym bardziej wybierając zaproszenia na ślub jesienią nie warto kierować się utartymi schematami.

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym piszemy we wpisie co się stanie z weselami w 2021 w dobie COVID-19. Nadchodzący sezon 2021 będzie odbywał się pod znakiem „mniej znaczy więcej”. Ekstrawaganckie śluby zostaną zastąpione przez intymne, spersonalizowane uroczystości.

Zaproszenia ślubne i dodatki weselne „Jesienne Kwiaty”

Nasza najnowsza propozycja przedstawiająca delikatne białe kwiaty w otoczeniu gałązek eukaliptusa. Całość dopełnia pomarańczowa dynia. Zaproszenie jest dwustronne i może zostać wzbogacone o dodatkowe bileciki, takie jak RSVP (potwierdzenie przybycia) lub rebus ślubny. Druk zaproszeń odbywa się drogą cyfrową (nie zawiera żadnych uszlachetnień), a papier jest delikatnie fakturowany, przypominający w dotyku papier akwarelowy. Zobacz zaproszenia Jesienne Kwiaty!

Zaproszenia na ślub jesienią / Design Your Wedding

Muszę Wam powiedzieć, że zaproszenia te są obecnie moimi ulubionymi. Uwielbiam uroczy akcent dyni, który widoczny jest tylko na pierwszej stronie. Z kolei kolory super oddają aurę widoczną teraz za oknem. Jeżeli zastanawiacie się nad wykorzystaniem dyni to od razu uspokajam: zaproszenia składają się w 1/2 na całą papeterię ślubną. Dlatego warto akurat przy nich zaszaleć i postawić na motywy, których być może nie wybrałoby się w pierwszej kolejności. To właśnie dodatki weselne są już bardziej stonowane, tak jak widoczne poniżej winietki, czy menu ślubne. Swoją drogą bardzo lubię opcję 2w1 jeżeli chodzi o dodatki. Czasem jest tak, że młodzi rezygnują z prezencików dla gości (i to jest, jak najbardziej ok!). Dlatego warto na menu weselnym dodać adnotację o podziękowaniu.

Zaproszenia na ślub jesienią / Design Your Wedding

Zaproszenia ślubne „Jesienne Listki”

Zaproszenia na ślub „Jesienne Listki” powstały, jako jedne z pierwszych w 2017 roku i pomimo upływającego czasu, wciąż są wybierane. Inspiracją do powstania tego wzoru była… bajka Pocahontas, a właściwie to piosenka Kolorowy wiatr w mistrzowskim wydaniu Edyty Górniak. Opadające listki widoczne na zaproszeniach zostały wykonane w technice akwareli, a następnie zeskanowane i poddane obróbce graficznej. Co ciekawe, każdy (!) z listków został namalowany ODDZIELNIE.

Pierwotnie zaproszenia były dostępne w formacie A5, teraz najczęściej decydujecie się na format A6 (pocztówki). Do zaproszeń został zaprojektowany również rebus ślubny, a właściwie to dwa rebusy, bo każdy nasz motyw może być dowolnie modyfikowany. Tym samym, mamy do dyspozycji wersję z książką i winem. Więcej o modyfikacjach i cenach naszej papeterii przeczytacie w cenniku. Zobacz zaproszenia Jesienne Listki!

Zaproszenia na ślub jesienią / Design Your Wedding

Dodatki weselne każdorazowo dopasowujemy do uroczystości. Tym samym motyw przewodni danego zaproszenia, np. Jesiennych Listków, a także kolor przewija się przez winietki, ankiety weselne, zawieszki na alkohol i inne. Nie trzeba wiele, by papeteria była elegancka i nawiązywała go głównego motywu zaproszeń. Również dodatki można dowolnie modyfikować – przykładem są ankiety weselne, dostępne w formacie A4. Ankiety drukowane są dwustronnie, na ekologicznym papierze Nautilius SuperWhite o gramaturze 250g. Papier ten jest w 100% wyprodukowany z makulatury pochodzącej z papierów wytwarzanych z włókien FSC. Jak widzicie WSZYSTKIE elementy papeterii mają znaczek EKO.

Powracając do ankiet weselnych, które możecie zamawiać drogą mailową: kontakt@designyourwedding.pl. Pierwsza strona zwyczajowo zawiera napis Ankieta Weselna, czarną ramkę oraz plamy akwarelowe, które dowolnie możecie zmieniać kolorystycznie. Druga strona to zabawa dla gości, ponieważ muszą oni zaznaczyć na mapie, skąd przyjechali, wybrać środek transportu, a także odpowiedzieć na pytania. Na zdjęciu widzicie zmodyfikowaną wersję – dodaliśmy tekst oraz miejsce na zdjęcie z instaxa!

Zaproszenia na ślub jesienią / Design Your Wedding

Zaproszenia ślubne „Kawowy Minimalizm”

Kolejna z naszych nowości tym razem w bardzo minimalistycznym, wręcz industrialnym wydaniu. Zaproszenia zostały stworzone z myślą o sesji stylizowanej, która odbyła się w październiku we Wrocławiu.* Myśląc o jesieni przed oczami miałam koc, świeżo zaparzoną kawę oraz ulubiony serial Gilmore Girls. Aromatyczny napój na tyle „zawrócił mi w głowie”, że postanowiłam połączyć minimalizm z wyjątkowym papierem.

Papierem, w którym znajdują się pozostałości po produkcji… kawy! Gramatura 250g powoduje, że zaproszenia są nieco sztywne, a sama faktura zaś jest gładka. Zaproszenie jest dwustronne i zawiera już w sobie adnotację o RSVP (potwierdzeniu przybycia), przez co nie trzeba martwić się dodatkowymi bilecikami. Jeszcze jednym elementem, nadającym wyjątkowości papeterii jest ręcznie składana koperta. Zobacz zaproszenia Kawowy Minimalizm!

*Słów kilka o sesji i więcej zdjęć pojawi się niebawem na blogu.

Zaproszenia na ślub jesienią _ Design Your Wedding (5)

fot. @mocno.slubne / @mocno.fotografia

Również i tym razem tworząc kolekcję dodatków dopasowanych do zaproszeń ślubnych, postanowiłam zastosować zasadę 2w1. Na winietkach weselnych oprócz imienia i nazwiska gościa, np. Natalia Przybylska widnieje podpis Dziękujemy, że jesteś z nami! Aczkolwiek, jeśli mimo wszystko chcielibyście obdarować w sposób szczególny swoich gości, możecie pomyśleć nad prezentem kompatybilnym z papierem. Ostatecznie czemu by nie wykorzystać motywu kawy? Wystarczy, że każdy z gości otrzyma fiolkę z nieziemsko pachnącymi ziarnami.

Ponadto stół weselny (zwłaszcza okrągły) może zostać wzbogacony o kartę z dodatkowym menu, np. aromatycznych napoi, czy smacznych słodkości. Zabawnym elementem są podkładki pod alkohol, które kładziemy na wypełniony trunkiem kieliszek. Na podkładce widnieje napis Proszę, nie zabieraj mojego drinka. Szaleję na parkiecie!

Zaproszenia na ślub jesienią _ Design Your Wedding (6)

fot. @mocno.slubne / @mocno.fotografia

Kilka słów na koniec

Jak widzicie możliwości jest naprawdę sporo. Nie trzeba kierować się tylko kolorem, można wykorzystać elementy dość charakterystyczne, jak kawa. Całe szczęście mamy teraz możliwość naprawdę zaszaleć! Jestem ciekawa, co myślicie o pomyśle wykorzystania kawy. A jeśli macie swój pomysł na zaproszenia ślubne i chcielibyście stworzyć projekt indywidualny, to zachęcam do zapoznania się z wpisem poniżej.


Projekt indywidualny zaproszeń ślubnych – FAQ